Borsa Yorumları

Morgan Stanley Dalgalanmalar Karşısında Defansif Hisseleri Öneriyor

October 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Morgan Stanley Dalgalanmalar Karşısında Defansif Hisseleri Öneriyor

Morgan Stanley’e göre, ekonomik faaliyetler zirveye ulaşırken yatırımcılar piyasada daha güvenli sığınaklar aramalı. Bankaya göre sağlık hizmetleri ve kamu hizmetleri gibi defansif sektörler de bu tarz yatırımlar için en iyi nokta.

Banka, mevcut ortamda yatırım yapmak için geleneksel defansif hisse, bazı seçkin büyüme fırsatları ve döngüsel isimlerden oluşan bir portföy öneriyor.

Analist Andrew Pauker, “Geçmişe uygun olarak, bu yatırımlardan oluşan bir kombinasyon, geçen yıl başlayan mevcut geç döngü rejimi sırasında piyasadan daha iyi performans gösterdi.” diyor ve bu yatırım stratejisinin göreceli performans artışı sunması gerektiğini belirtiyor.

Yılbaşından bu yana genel piyasa karşısında düşük performans göstermesine rağmen, sağlık hizmetleri Morgan Stanley’nin tercih ettiği defansif sektör olmaya devam ediyor. Sektörde büyük sermayeleri isimleri tercih eden banka, büyüme özellikleri ve düşen enflasyon sırasında daha iyi performans gösterme geçmişi nedeniyle grubun daha da güçlü bir performans göstereceğini düşünüyor. 

Pauker’e göre, sektörün bilanço revizyonları yükselişe geçti ve özellikle biyoteknoloji ve farmasötik isimlerin yanı sıra sağlık hizmeti sağlayıcıları ve hizmetleri için göreceli olarak cazip olmaya devam ediyor. 

Bu kapsamda Morgan Stanley tarafından “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu almış defansif hisseleri inceleyebilirsin:

  • Walmart (WMT)
  • UnitedHealth Group (UNH)
  • Costco (COST)
  • Biogen (BIIB)
  • Colgate-Palmolive (CL)
  • Thermo-Fisher Scientific (TMO)
  • CenterPoint Energy (CNP)
  • Keurig Dr Pepper (KDP)

🛒 Walmart bankanın favorilerinden biri. Perakende devinin hisseleri bu yıl şimdiye kadar 15% değer kazandı.

Banka perakendecinin, temel market segmentinden kaynaklanan hisse kazanımları ve gelişmekte olan kâr akışları ve tedarik zincirinden kaynaklanan marj genişlemesi ile hızlanan FAVÖK büyümesi göstermesini bekliyor. 

💉 Morgan Stanley’nin bir diğer favorisi ise Thermo Fisher Scientific. Morgan Stanley, kısa vadeli zorluklara rağmen, sektörün cazip uzun vadeli temellerinin şirketin zaman içinde 4%-6% aralığında bir büyümeye geri dönmesini desteklemesini beklediğini söyledi.

Morgan Stanley Dalgalanmalar Karşısında Defansif Hisseleri Öneriyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC