Al Sinyali Veren Hisseler

Morgan Stanley: Çok Geç Olmadan Bu Teknoloji Hisselerini Kaçırmayın 

February 5, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Morgan Stanley: Çok Geç Olmadan Bu Teknoloji Hisselerini Kaçırmayın 

ABD piyasaları bilanço sezonuna giriş yaptı. Ayrıca “Muhteşem Yedili” olarak anılan büyük teknoloji şirketlerinin açıkladığı bilançolarla endeksler de paralel olarak yükselişe geçti.

Fakat Morgan Stanley’e göre; bilançolarla beraber yükselen endekslerin ardından, sektörde henüz bilanço açıklamamış ve cazip fırsatlar sunan üst düzey hisseler hâlâ mevcut. Yatırım bankası, tarihsel olarak bilanço açıklaması sonrasında yükseliş yaşayan birkaç hisseyi seçip listeledi: 

  • Palo Alto Networks (PANW
  • Docebo (DCBO)
  • R1 RCM (RCM)
  • Flywire (FLYW)

📌 Flywire 

Morgan Stanley; Flywire için, küresel ödeme teknolojisi ağının “en ilgi çekici” risk/ödüllerden birine sahip olduğunu söylüyor.

Analist James Faucette, gelir artışı endişelerinin abartıldığını söyleyerek bu hafta başında hissenin “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “ YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti. 

Flywire hisseleri, bu yıl 4% düşüş yaşadı ancak analist; “FLYW, yeni müşteri sayısını ve hacmini hızlandırıyor, bu da geçmiş trendlere kıyasla daha yüksek düzeyde net katkı sağlayabilir” ifadelerini kullandı. 

Flywire, şubat ayının sonlarında dördüncü çeyrek bilançosunu açıklayacak.

📌 Palo Alto Networks 

Analist Hamza Fodderwala, güncel siber tehditlerin bilişim teknolojileri sektörü için öncelik olmaya devam ettiğini söylüyor. Analiste göre bu da, 2024 ve sonrasında Palo Alto için iyiye işaret olabilir.

Ayrıca Fodderwala, Palo Alto’nun yapay zekâ konusunda yatırımcıların düşündüğünden daha iyi bir konumda olduğunu da sözlerine ekliyor:

Siber güvenlik pazar liderliği ile Palo Alto’nun, yapay zekâ odaklı güvenlik otomasyonu sağlamak için rekabet açısından en iyi konumda olduğunu düşünüyoruz.”.

Şirket hisseleri, yakın zamanda yükselişe geçse de analist hissenin hâlâ son derece cazip olduğuna inanıyor. Palo Alto’nun bu ayın sonlarında çeyrek dönem bilançosunu açıklaması bekleniyor.

📌 R1 RCM

Medikal teknoloji şirketi yakın zamanda analist Craig Hettenbach tarafından “en iyi seçim” olarak gösterildi. Fakat analist, hisselerin değerinin ciddi bir şekilde düşük olduğunu da söylüyor.

“Yatırımcılar, son zamanlardaki olumsuzlukları biraz abartıyor.” diyen analist, pandeminin başlamasından hemen önce şirketin işlerini geliştirdiğini söylüyor.

Hettenbach, “Şirket için; müşterilerinden gelen olumlu geri bildirimin yanı sıra artan çeşitlendirmeyi, daha yüksek marjları ve teknoloji/yapay zekâ atılımlarını beğeniyoruz” yorumunu yapıyor. 

R1 RCM, bu ay sonunda bilançosunu açıklayacak.

📌 Docebo

Morgan Stanley, yazılım şirketi için “DCBO; rekabetteki avantajı, yapay zekâya dayalı ürünleri, avantajlı platform gelirleri ile birlikte güçlü bir konuma sahip.” ifadelerini kullandı. 

Banka oldukça kişiselleştirilmiş öğrenme deneyimlerine dönüştürme vizyonuyla, “Docebo’nun inovasyon konusunda lider bir konumda. olduğunu belirtiyor. 

Docebo da bu ay sonunda üç aylık rakamlarını açıklamaya hazırlanan teknoloji isimleri arasında yer alıyor. 

Morgan Stanley: Çok Geç Olmadan Bu Teknoloji Hisselerini Kaçırmayın 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC