Borsa Yorumları

Morgan Stanley: Bu Küresel Hisseler En Az 50% Değerlenecek

June 19, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Morgan Stanley: Bu Küresel Hisseler En Az 50% Değerlenecek

Morgan Stanley ABD borsalarında listelenen üç Asya merkezli şirket hissesinde gelecek 12 ayda 50% artış bekliyor. 

Yatırım bankası, MSCI Asya Pasifik hisse endeksinin geçen yıl ekim ayındaki dip seviyesinden 25% artışla yeni bir boğa piyasasına girmesiyle bazı Asyalı şirketlerin yükselmeye başladığını belirtiyor. 

Özellikle Japonya’nın yüksek sermayeli hisselerinin öne çıktığını düşünen Morgan Stanley, ülke borsasının şu an 3,5 trilyon doları aşan yatırım yapılabilir bir piyasa değerine sahip olduğunu ve bölgedeki diğer tüm piyasaları geride bıraktığını söylüyor. Yaklaşık 2 trilyon dolarlık piyasa değeriyle Japonya’yı ise Çin izliyor. 

Bu görünüme paralel, Morgan Stanley’nin “AL” notu verdiği ve hissesinde en yüksek artış beklenen küresel hisseler arasında Alibaba (BABA), Sea Limited (SE) ve JD.com (JD) öne çıkıyor. 

🐉 Çinli teknoloji devi Alibaba, ABD’de de listelenen bir şirket olarak Morgan Stanley’e göre yeniden yapılandırma sürecinde ciddi bir ilerleme kaydediyor. 

Şirket, yılbaşında piyasadaki değişiklere karşı “çevikliğini” koruyacağı konusunda yatırımcılara güven vermek için organizasyon yapısını elden geçirmeyi ve altı birime ayrılmayı planladığını duyurmuştu. 

Morgan Stanley’nin favori Çinli internet hissesi olarak öne çıkan Alibaba hisselerinde analistler gelecek 12 ayda 62%’lik bir artış bekliyor. 

Son yapılandırma faaliyetleri sürecindeki atılımlar ve beklentinin üzerindeki bir hızda ilerleyen sermaye yönetimini “umut verici” olarak tanımlayan analist Gary Yu, “Bulutun tamamının elden çıkarılması ve hisse geri alım hızının artırılması, hissedarlara 30%’luk bir getiri ima ediyor.” diyor. 

🎯 Enflasyon sıkıntıları ve ekonominin pandemi sonrası yeniden açılımına ilişkin zorluklara rağmen Morgan Stanley, Singapur merkezli Sea Limited’ın hala uzun vadeli bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyor. 

Sea Limited hisselerinde 67% artış bekleyen analistler, şirketin özellikle düşük e-ticaret penetrasyonu ile uzun vadeli yapısal fırsatının devam ettiğini belirtiyor. 

🛍️ Çinli tüketicilerdeki harcama eğiliminin artmasına paralel, Morgan Stanley e-ticaret şirketi JD.com’da büyüme bekliyor. 

Yatırım bankası, şirketin platformunda satılan tüm malların toplam değerinin bu yılın ikinci çeyreğinden itibaren yeniden ivme kazanmasını bekliyor. Ayrıca JD.com’un büyüyen tüccar ve kullanıcı tabanı sayesinde kârlarındaki direnci koruyacağını düşünüyor. 

Eddy Wang liderliğindeki Morgan Stanley analistleri “Bu da JD.com’un mevcut hisse fiyatını ve değerleme seviyelerini uzun vadeli yatırımcılar için çok cazip hale getiriyor.” dedi.

Morgan Stanley: Bu Küresel Hisseler En Az 50% Değerlenecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC