Borsa Yorumları

Morgan Stanley 4 ABD Hissesi Seçti!

March 10, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Morgan Stanley 4 ABD Hissesi Seçti!

Morgan Stanley’nin çevresel, toplum ve yönetişim  alanında yükselen en büyük yıldızlar listesinde dört ABD hissesi bulunuyor.

Çevresel, toplum ve yönetişim veya güncel ingilizce kısaltmasıyla ESG, bir yatırımın performansı üzerinde önemli etkileri bulunabilecek çevresel, sosyal ve yönetişimsel uygulamaları ifade eder.

Analist Stephen Byrd pazartesi günkü müşteri bilgilendirme yazısında; çevre, toplum ve yönetişim alanındaki favorilerini belirlediklerini kaydetti. Kuzey ve Güney Amerika’da öne çıkan hisselerin çoğu ABD borsalarında işlem görüyor.

Morgan Stanley’den yapılan açıklamada, Deere (DE)’in 2023 mali yılına ilişkin güçlü tahminlerin en azından önümüzdeki 3-6 aylık zaman dilimi içinde ivme kazanabileceğini gösterdiği belirtildi. 

  • Banka ayrıca, yönetimden gelen açıklamaların, genel olarak tarım segmentinin 2023 mali yılı boyunca güçlü kalabileceğine ve 2024’te de devam edebileceğine işaret ettiğini; bu durumun ise, şirketin, yakın vadede yatırımcı risklerini artıracak kadar döngüsel odaklı olduğu yönündeki iddiaları çürüttüğünü vurguladı.

Morgan Stanley’nin listesinde yer alan bir diğer şirket ise Eastman Chemical (EMN). 

  • Bankanın malzeme şirketinden aldığı bilgilere dayanarak yaptığı açıklamalarda, tüm önemli ekipmanların Tennessee eyaletine bağlı Kingsport bölgesindeki moleküler geri dönüşüm tesisinde kurulduğu ve 2023 ortasına kadar faaliyete geçmesinin beklendiği kaydedildi. Banka raporuna göre şirket, bu tesisin Fransa’da ve ABD’nin henüz açıklanmamış olan başka bir şehrinde benzer tesislerin kurulmasına zemin hazırlayacağı konusunda umutlu.

Diğer yandan, 2022’de 75,7%’lik güçlü bir yükseliş kaydeden New Fortress Energy (NFE) bu yıl 22% değer kaybetti. 

  • Şirket FactSet verilerine göre geçen ayın son günlerinde analistlerin konsensüs tahmininin üzerinde bir düzeltilmiş hisse başına kâr açıklarken, şirketin gelir ve düzeltilmiş FVAÖK seviyesi analist beklentilerinin altında geldi.

New York Borsası’nda işlem gören Brezilya merkezli dijital bankacılık kurumu Nu Holdings (NU) de Morgan Stanley’in listesinde. 

  • Bu yıl 16% artış kaydeden NU hisseleri, 2022’de yaşadığı 56,6%’lık değer kaybının ardından bir miktar güç kazanarak kayıplarını telafi etmeye başladı.

Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway’i 2021’de bankaya 500 milyon dolar yatırım yapmıştı. Bu aynı zamanda, 2021 yılının en büyük halka arzlarından birini gerçekleştiren bankanın halka açıldığı yıl olmuştu.

Morgan Stanley 4 ABD Hissesi Seçti!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC