Borsa Haberleri

MOBTL Hisseleri Neden Tavan Yaptı?

February 1, 2024 • 2 dakika okuma süresi
MOBTL Hisseleri Neden Tavan Yaptı?

Mobiltel İletişim Hizmetleri’nin (MOBTL), “OPPO” markalı ürünlerin satışı konusunda distribütörlük anlaşması imzalamasıyla şirketin hisseleri bugün borsada tavan seviyeden işlem görüyor.

Şirketten dün kapanış sonrası KAP’a bildirilen açıklamaya göre Mobiltel, Mıstaçoğlu Grup şirketlerinden AGM Teknoloji Yatırım Sanayi ile distribütörlük anlaşmasına imza attı.

Anlaşma kapsamında şirket “OPPO” markalı ürünlerin satış, pazarlama ve dağıtım haklarını elde etti. Bu satışlar, AGM veya AGM’nin belirleyeceği Mıstaçoğlu şirketleri üzerinden yapılacak. Açıklamada, “OPPO” ürünlerinin, yeniden satış amacı ile almakta olan elektronik ürün satan zincir marketler kanalına münhasır şekilde yapılacağı da belirtildi.

Ek olarak açıklamada ilerleyen günlerde bu kanalların dışında da “OPPO” markalı ürünlerin AGM’nin Mıstaçoğlu Grup şirketleri ile yapacağı sözleşmeler ile çevrimiçi veya fiziki olarak Mobiltel tarafından başkaca mecralara da satışının öngörülmekte olduğu belirtildi.

Mobiltel Hisseleri Tavan Yaptı

Söz konusu gelişmenin etkisiyle Mobiltel (MOBTL), hisseleri borsada güne tavan seviyeden başladı. Saat 11.10 itibarıyla MOBTL hissesi 9,98%’lik artışla 5,40 liradan işlem görüyor.

MOBTL Hisseleri Neden Tavan Yaptı?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP