Borsa Yorumları

Mizuho’nun Kasım Ayı Favorileri Seçkisi

Kasım 6, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Mizuho’nun Kasım Ayı Favorileri Seçkisi

Borsalar için tarihi olarak iyi geçen kasım ayı şimdiye kadar da yatırımcıların yüzünü kara çıkarmadı. Bu görünüme paralel olarak Mizuho da sonbaharın son ayında artış beklediği favori hisselerini paylaştı. 

Kasım ayında üç ana endeks de şimdiye kadar iyi bir performans göstererek eylül ve ekim aylarında görülen dip seviyelerden toparlanmaya başladı. Dow Jones şimdiye kadar 3%, S&P 500 4% ve Nasdaq da 4,8% değer kazandı. 

👀 Endekslerdeki bu artışın ardından Mizuho analistleri de kasım ayında “AL” notu verdikleri favori hisselerini paylaştı: 

  • Coterra Energy (CTRA)
  • Merck (MRK)
  • EyePoint Pharmaceuticals (EYPT)
  • Intuit (INTU)
  • Mondelez (MDLZ)
  • DTE Energy (DTE)
  • Pentair (PNR)
  • Omega Healthcare (OHI)
  • Amazon (AMZN)
  • Nvidia (NVDA)

⚡️ Mizuho, LSEG’e göre Wall Street’te ortalama notu “TUT” olan Coterra konusunda diğer analistlere göre biraz aykırı. Bu yıl hâlihazırda yaklaşık 14% yükselen hisse için belirlenen ortalama hedef fiyatı, CTRA’da yaklaşık 15%’lik yukarı yönlü hareket ima ediyor.

Yine de analist Nitin Kumar, hisse performansının 2023 petrol görünümünü geride bıraktığını ve şirketin şubat ayında 2024 sermaye bütçesi açıklandığında üç yıllık görünümünde artış görebileceğini belirtti. Analist “Rakiplerine göre önde gelen bir getiri çerçevesi, yatırımcılara temettü ve geri alım yoluyla nakit getiri sunuyor.” diyor. 

💊 İlaç devi Merck bu yıl zorlandı desek yalan olmaz. Ocak ayından bu yana yaklaşık 7% değer kaybeden hisse için “AL” diyen Wall Street’in konsensüs hedef fiyatı da 21%’lik bir artışa işaret ediyor.

Analist Mara Goldstein, hisse konusunda heyecanlı olmanın bir nedeninin, şirketin kanser tedavisi Keytruda’nın ötesine uzanan bir ilaç portföyünden kaynaklandığını belirtiyor. 

💻 Intuit’in Assist platformuyla potansiyel bir yapay zekâ kazananı olduğuna inanan analist Siti Panigrahi, ayrıca şirketin 2024 beklentilerini riskten arındırdığını ve genel olarak defansif bir konumda olduğunu söyledi.

Panigrahi, “INTU, küçük işletme ve tüketici segmentlerindeki hâkimiyeti ile desteklenen savunulabilir bir iş modeline sahip. Dahası, şirket birden fazla büyüme faktörü, marj genişlemesi ve buna bağlı olarak tutarlı hissedar getirileri ile kalıcı çift haneli büyüme sağlama konusunda güçlü bir geçmişe sahip.” yorumunu yapıyor. 

Bu yıl yaklaşık 28% değer kazanan hisse için konsensüs değerlendirme “AL” yönünde ve analistlerin ortalama hedef fiyatı da önümüzdeki 12 ayda INTU’da 13,5%’lik bir artış ima ediyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti