Borsa Yorumları

Mizuho, Yarı İletken Devlerinin Hedef Fiyatlarını Yükseltti

Mart 7, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Mizuho, Yarı İletken Devlerinin Hedef Fiyatlarını Yükseltti

ABD’li yatırım bankası Mizuho, bugün yarı iletken pazarının önde gelen dört isminin hedef fiyatlarını yükseltti. 

Mizuho analisti Vijay Rakesh, yapay zekâ ve özel silikon görünümüne daha uzun vadeli bir bakışla, yarı iletken devlerinin hedef fiyatlarındaki artış için bu şirketlerin olumlu yapay zekâ özel silikon ve ethernet hamlelerine atıfta bulunuyor. 

🎯Bu kapsamda Mizuho, Broadcom’un (AVGO) hedef fiyatını 1.450 dolardan 1.550 dolara yükseltti ve hissenin “AL” notunu korudu. 

🎯 Bankanın daha iyimserleştiği bir diğer yarı iletken ismi de AMD (AMD): Mizuho, AMD’nin “AL” notunu korudu ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 200 dolardan 235 dolara yükseltti. 

🎯Mizuho ayrıca geçtiğimiz yılın en popüler hisselerinden biri haline gelen Nvidia (NVDA) için de daha umutlu. Banka, yapay zekânın poster çocuğunun hedef fiyatını 850 dolardan 1.000 dolara taşıdı ve hissenin “AL” notunu değiştirmedi. 

🎯 Son olarak geçen yıl halka arzından sonra hafif tökezlese de dördüncü çeyrek bilançosunun ardından yatırımcı güvenini artıran Arm (ARM) öne çıkıyor. Banka, çip tasarımcısının “AL” notunu sabit bırakırken, hedef fiyatını ise 100 dolardan 160 dolara yükseltti. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly1, 2, 3, 4

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti