Borsa Yorumları

Mizuho, Haziran Ayında Bu Hisselere “AL” Diyor

June 5, 2024 • 4 dakika okuma süresi
Mizuho, Haziran Ayında Bu Hisselere “AL” Diyor

Mizuho Securities’e göre, aykırı yatırımcılar mevcut boğa piyasasında bile hâlâ ekstra getiri sağlayabilir.

Üç büyük endeksin mayıs ayını rekorlarla tamamlamasının ardından hisseler, son zamanlarda yeni zirvelere doğru adeta uçuyor: Dow Jones 40.000 seviyesinin üzerinde kapanırken, Nasdaq Composite 17.000 seviyesini aştı.

Ancak Mizuho’ya göre, akıntıya karşı yüzmeyi tercih eden yatırımcılar, Wall Street analistlerinin gözünden düşen hisselerde hâlâ fırsatlar bulabilir.

Yakın tarihli bir notta Mizuho, analistlerinin hedef fiyatlarının ortalama analist konsensüsünün 10% veya daha üzerinde olduğu favori seçimlerini paylaştı. 

İşte Mizuho’nun Wall Street’e göre daha boğa (artış beklentisi) beklentisinde olduğu o isimler:

  • Nomad Foods (NOMD)
  • Lowe’s (LOW)
  • Wave Life Sciences (WVE)
  • LivaNova (LIVN)
  • PayPal (PYPL)
  • Globant (GLOB)
  • Oracle (ORCL)

Mizuho, bu yedi hisseden Lowe’s ve PayPal için belirlediği notların Wall Street konsensüsünün üzerinde olduğunu söyledi.

🏠 Ev geliştirme perakendecisi Lowe’s’un hisseleri, bu yıl şimdiye kadar 2% değer kaybederek neredeyse yatay seyretti. Ancak Mizuho analisti David Bellinger’in 280 dolarlık hedef fiyatı, hissenin pazartesi kapanış fiyatına göre 29% artabileceğini ima ediyor.

Analist, “Lowe’s’u, ev geliştirme talebi toparlanırken ve bu süreçte büyük, çift haneli kazanç artışını serbest bırakırken kararlı bir şekilde iyi konumlanmış olarak görüyoruz.” diyor.

Bu arada Mizuho, zincir mağaza satışlarının yıl sonuna kadar pozitife dönmesi beklentisi ve şirketin pazarın kendin yap kısmına maruz kalması nedeniyle Lowe’s’u en iyi seçim olarak nitelendirdi. 

Bellinger ayrıca Lowe’s’un şu anda hem genel piyasaya hem de rakibi Home Depot’a (HD) kıyasla iskontolu işlem gördüğünü de ekledi.

💰 Benzer şekilde Mizuho analisti Dan Dolev’e göre, finansal teknoloji platformu PayPal bu yıl sadece 4% yükselse de şirketin mevcut değerlemesi oldukça cazip. 

PayPal şu anda rakiplerine kıyasla tarihsel olarak daha ucuza işlem görüyor ve Dolev, Fastlane hizmeti gibi yaklaşan fırsatlar nedeniyle hissenin “ılımlı bir prim” ile satılması gerektiğine inanıyor.

Dolev, “PYPL’nin yeni tanıttığı misafir ödeme çözümü Fastlane’e ilişkin tescilli analizimiz, Fastlane tarafından ele alınabileceğine inandığımız yıllık 1,43 trilyon dolarlık e-ticaret harcaması göz önüne alındığında, orta vadede 1 ile 1,5 milyar dolarlık işlem marjı artışı potansiyeli gösteriyor.” yorumunu yapıyor.

Dolev’in 90 dolarlık hedef fiyatı da hissenin önümüzdeki 12 ay içinde 42% artabileceğini gösteriyor. 

💻 Mizuho’nun listesindeki bir diğer şirket de veritabanı yönetimi sağlayıcısı Oracle oldu. Oracle bu yıl 14% yükselerek Nvidia (NVDA) ve Amazon (AMZN) gibi diğer büyük sermayeli teknoloji isimlerinin gerisinde kaldı ancak analist Siti Panigrahi’nin 160 dolarlık hedef fiyatı, hissenin 34% daha yükselebileceğini ima ediyor.

Analist, bu artışın arkasındaki katalizör olarak şirketin bulut bilişim hizmeti Oracle Cloud Infrastructure’a (OCI) işaret ediyor:

Birçok yatırımcının Oracle’ın OCI teklifinin hem fiyat hem de performans açısından cazibesini yeterince takdir etmediğine inanıyoruz.

Analist, aslında Oracle’ın sektördeki yetersiz penetrasyonu nedeniyle bulut işini büyütmek için iyi bir konumda göründüğünü savunuyor ve şirketin işletme marjlarını 2026 yılına kadar 45%’e çıkarabileceğinden emin olduğunu belirtiyor.

Mizuho, Haziran Ayında Bu Hisselere “AL” Diyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC