Bültenler

Midas ile Yatırımın Tam Zamanı!

September 21, 2022 • 4 dakika okuma süresi
Midas ile Yatırımın Tam Zamanı!

Bazı fırsatları yakalamak için zamanında hamle yapmak kritiktir ve borsada böyle fırsatlar her zaman vardır. Çünkü borsalar döngüseldir. Düşüşler kadar yükselişler de borsanın doğasında var. Burada kritik nokta, borsa düşüşlerinde dipten alınan hisselerin yükseliş zamanında daha çok kâr ettirmesi…

İşte bu yüzden #YatırımınTamZamanı diyor, finansal özgürlüğümüz için ilk adımı Midas yatırım hesabı açarak atıyoruz.

Midas ile Yatırımın Tam Zamanı!

Midas yatırım hesabı ile hem Amerikan borsalarına hem de Borsa İstanbul’a aynı uygulamadan yatırım yapabildiğimize göre dilersen önce bu borsaların durumuna bi’ bakalım.

Midas ile Yatırımın Tam Zamanı!

Borsa İstanbul

Enflasyon son zamanların en yüksek seviyesine çıkmış ve faiz oranları gerilemeye başlamışken bireysel yatırımcıların Borsa İstanbul’a olan ilgisi bir hayli artmış durumda. 

Ralli: Öyle ki Borsa İstanbul yılbaşından bu yana yakaladığı yükselişle dünyanın en çok kazandıran borsası konumunda! Türk bankacılık sektörü bu yükselişi göğüslerken bazı banka hisseleri neredeyse 4 katına çıktı.

Zengin Edenler: Alarko Holding, İş GYO, ODAŞ, Türk Hava Yolları ve Kontrolmatik hisseleri 3 ila 5 kat arttı.

Düzeltme: Borsa İstanbul yakaladığı yükseliş trendine ara vererek şu aralar bir düzeltmeye girdi.

Bu düzeltmelerde yatırımcılar bir sonraki ralliye hazırlık yapmak umuduyla sevdiği şirketlerin hisselerine yatırım yapıyor.

Uzmanlar henüz bir netlik olmamasına rağmen BIST100 endeksinin 3.200 puan üzerinde kaldığı sürece yukarı yönlü hareketlerine devam edebileceğini belirtiyor. 

Eğer sen de Borsa İstanbul’a yatırım yapmanın tam zamanı diyorsan, #YatırımınTamZamanı etiketini kullanarak Twitter’da düşüncelerini paylaşabilirsin.

Midas Uygulamasındaki Borsa İstanbul Listeleri

Midas ile Yatırımın Tam Zamanı!

Fonların Favori BIST Hisseleri: Türkiye’nin en başarılı hisse senedi fonlarının Borsa İstanbul’da en çok yatırım yaptığı şirketlere bu listeden ulaşabilir, uzman fon yöneticilerinin hangi hisseleri satın aldığını görebilirsin. Hisse listesine buradan ulaşabilirsin.

Yabancıların Favori BIST Hisseleri: Dünyanın en büyük hisse senedi fonlarının Türkiye’de en çok yatırım yaptığı şirketlere ulaşabilir, uzman fon yöneticilerinin hangi hisseleri satın aldığını görebilirsin. Hisse listesine buradan ulaşabilirsin.

Midas ile Yatırımın Tam Zamanı!

Amerikan Borsaları

Enflasyon 40 yılın zirvelerine ulaşmışken FED faizleri yükselterek enflasyonla mücadele için elinden geleni yapmaya odaklandığı bir sürece girdi. 

Bu süreçte hisseler ulaştıkları zirvelerden bir hayli geriledi. Enflasyon ise hâlâ yüksek ve önümüzde birkaç faiz kararı daha var. 

Tam da bu noktada belki de hatırlamamız gereken en önemli şey: “Döngüsellik”. 1920’li yıllardan bu yana S&P 500 yaklaşık 27 kez ayı piyasası, 27 kez de boğa piyasası yaşadı. Yani süreç hep döngüseldi.

Dibe Batanlar: Faizlerdeki artış en çok teknoloji hisselerini etkiledi. Microsoft, Google, Adobe, HP ve SONY gibi birçok teknoloji devi özellikle FED kararı öncesindeki düşüşle birlikte son bir yılın en düşük seviyesine geriledi.

Eğer sen de şimdi Amerikan borsalarına yatırım yapmanın tam zamanı diyorsan, #YatırımınTamZamanı etiketini kullanarak Twitter’da düşüncelerini paylaşabilirsin.

Midas Uygulamasındaki Amerikan Borsaları Listeleri

Midas ile Yatırımın Tam Zamanı!

Borsayı Yenen Hisseler: Akıntıya karşı yüzmek ne kadar zorsa, borsa düşerken yükselmek de bir o kadar zordur! Tabi bunu başaran hisseler de hiç az değil.  Senin için hazırladığımız “Borsayı Yenen Hisseler” listesini inceleyerek borsadan daha fazla yükselen ve borsa düşerken düşmek bir yana yükselişini devam ettiren hisselere bu listeden göz atabilirsin.

En Çok Yükseliş Potansiyeli Olanlar: JPMorgan, Morgan Stanley gibi dünyanın en büyük yatırım bankaları, aracı kurumları ve portföy yönetim şirketlerinde çalışan analistlerin 12 aylık ortalama hedef fiyatlarına henüz oldukça uzak olan hisselere bu listeden göz atabilirsin.

Midas ile Yatırımın Tam Zamanı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı