Microsoft

Microsoft ve Sony’den Call of Duty Anlaşması

Temmuz 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Microsoft ve Sony’den Call of Duty Anlaşması

Microsoft (MSFT) ve Sony (SONY), Microsoft’un Activision Blizzard (ATVI) satın alımını tamamlaması sonrası Call of Duty oyununun Sony’nin PlayStation konsollarında yer almaya devam etmesi için 10 yıllık bir anlaşma imzaladı. 

Haberi dün Twitter’da yaptığı bir paylaşımla duyuran Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, “Microsoft ve PlayStation, Activision Blizzard satın alımı sonrası Call of Duty’i PlayStation’da sunmaya devam etmek için bir anlaşma imzaladı.” dedi. 

Activision, yüz milyonlarca kişinin oynadığı Call of Duty oyun serisinin yaratıcısı ve dünya genelinde birçok regülatör, Microsoft satın alımının onaylanması durumunda Xbox üreticisinin oyun sektörü genelinde elde edeceği güce yönelik endişelerini dile getirdi. 

Aslında haksız da sayılmazlar. Microsoft’un Xbox’ına karşılık Sony’nin PlayStation’ı, Activision satın alımıyla birlikte oyun sektörü genelinde Microsoft’a ciddi bir avantaj sağlayabilir ve bu da Sony’nin rekabet alanını daraltabilecek bir gelişme. 

Ancak dün açıklanan Microsoft ve Sony anlaşması, bu endişeleri hafifletecek bir etkiye sahip olabilir. Geçtiğimiz günlerde Microsoft ve Activision anlaşmasına yönelik olumlu gelişmelerin ardından ikili yarın anlaşmayı tamamlamayı hedefliyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC