Microsoft

Microsoft-Twitter Gerginliği: Elon Musk, Microsoft’u Dava Edecek!

April 20, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Microsoft-Twitter Gerginliği: Elon Musk, Microsoft’u Dava Edecek!

Microsoft’u (MSFT) daha önce de OpenAI destekli yapay zekâ platformu ChatGPT’yi “yalan söylemek için eğitmekle” suçlayan Tesla (TSLA) CEO’su Elon Musk, bu kez de şirketi Twitter verilerini izinsiz kullanmakla suçluyor. 

Microsoft’un Twitter’ı reklam platformundan çıkarma kararı sonrası Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda Musk, Microsoft’u dava edeceğini söyledi. 

Musk, “Twitter verisini izinsiz kullandılar. Dava zamanı.” dedi. 

Microsoft ve Twitter arasında neler oluyor diyorsan, Microsoft, Twitter’ı Reklam Platformundan Çıkarıyor ve Elon Musk ChatGPT’ye Rakip Olacak! başlıklı içeriklerimize de göz atabilirsin. 

Microsoft-Twitter Gerginliği: Elon Musk, Microsoft’u Dava Edecek!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: BBC