Borsa Yorumları

Microsoft: Güçlü ve Dayanıklı

December 5, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Microsoft: Güçlü ve Dayanıklı

Morgan Stanley analisti Keith Weiss yapmış olduğu açıklamada, ticari işletmelerden gelen “güçlü ve dayanıklı” talebin, Microsoft (MSFT) için önümüzdeki yılın ikinci yarısında gelir ve kâr artışını yükseltmeye ve hisseleri bu seviyelerde cazip hale getirmeye yardımcı olması gerektiğini belirtti.

● Bir araştırma notunda görüşlerini paylaşan Weiss’e göre, Microsoft’un (MSFT) tek durak noktası olarak benzersiz bir konumda olması bazı rakiplerinden daha fazla talep toplamasına yardımcı olmalı. Microsoft (MSFT) lehine olan faktörün, yazılım pazarındaki önemli büyüme fırsatlarının önünde “güçlü bir rekabet konumlaması” olduğunu aktaran Weiss, 

“Şirketler, satıcıları konsolide etmeye ve stratejik uzun vadeli konumlanmayı sürdürmeye önem verirken, Microsoft bir pazar payı yakalamak, BT bütçeleri pastasından daha büyük bir dilim almak için cari yatırımlara devam etmeye çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

● Weiss, Microsoft (MSFT) için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu vererek hisse başına 307 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi. Bu rakam cari seviyelere göre yaklaşık 20% artış anlamına geliyor.

● Daha derinlemesine bir analiz yapan Weiss, talep işaretleri hâlâ olumlu olduğundan Microsoft’un (MSFT) ticari işletmeler segmentindeki gücünü korumaya devam edeceğini kaydetti. Yönetimle yapılan son görüşmelerin, kazanç yorumlarının, kanal kontrollerinin ve şirketin son CIO anketinin bunu kanıtlar nitelikte olduğunu söyledi.

Microsoft: Güçlü ve Dayanıklı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha