Borsa Haberleri

Mia Teknoloji’ye Araç Şarj İstasyonları İçin 49 Yıllık Lisans

February 1, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Mia Teknoloji’ye Araç Şarj İstasyonları İçin 49 Yıllık Lisans

Mia Teknoloji (MIATK), iştiraki Tripy Mobility Teknoloji’nin 50 adet araç şarj istasyonu için 49 yıllık lisans işleme hakkını sürdürme hakkı kazandığını duyurdu.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamaya göre Tripy Mobility Teknoloji Resmi Gazete’de yayımlanan “Şarj Hizmet Yönetmeliği” kararı doğrultusunda en az 50 adet elektrikli araç şarj istasyonu işletilmesi koşulu uyarınca istenen şartları sağladı. Şirket, bu kapsamda en az 50 adet istasyon için 49 Yıllık lisans işletme hakkını sürdürmeye hak kazandı.

Yapılan KAP açıklamasında “Tripy Mobility Teknoloji olarak EPDK tarafından tanımlanan Yeşil Şarj İstasyonu kapsamında da 2024 yılı içerisinde şarj istasyonlarımızı Yeşil Şarj İstasyonu’na çevirmek için GES yatırımlarına başlama noktasında hazırlıklarımızı planlamaktayız.” denildi.

Mia Teknoloji'ye Araç Şarj İstasyonları İçin 49 Yıllık Lisans

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP