Borsa Haberleri

Mia Teknoloji’den (MIATK) Yeni Yapay Zeka Adımı

Şubat 20, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Mia Teknoloji’den (MIATK) Yeni Yapay Zeka Adımı

Mia Teknoloji (MIATK) Yönetim Kurulu kararıyla yeni yapay zeka projelerine başlayacak.

Şirket tarafından KAP’a yapılan açıklamaya göre alınan karar doğrultusunda yapay zeka teknolojileri için Ar-Ge projelerine başlanılacak olup, bu kapsamda çeşitli alanlarda inovasyon çalışmalarına yatırım yapılması, yeni şirket kurulması, şirket ortaklıkları yapılması ve üniversiteler ile ortak çalışmalar yapılarak nitelikli insan kaynağı gelişimine katkıda bulunulması konularında Yönetim Kurulu Başkanı yekilendirilecek.

Yapılan açıklamaya göre ABD’de faaliyet gösteren MIA Tech Corp., sağlık çözümleri başta olmak üzere, genişletilmiş gerçeklik, güvenlik, enerji verimliliği ve elektromobilite alanlarında yapay zekâ çözümleri üzerine iş ortaklıkları ve iş birlikleri için çeşitli görüşmeler gerçekleştirecek.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti