BIST Şirket Haberleri

Mia Teknoloji’den Hisse Dönüşüm Başvuruları!

January 12, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Mia Teknoloji’den Hisse Dönüşüm Başvuruları!

Mia Teknoloji (MIATK) yönetim kurulu üyeleri, kendilerine ait olan ve borsada işlem görmeyen statüdeki pay senetlerinin borsada işlem görebilmesi adına SPK’ya başvurdu.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada, şirket oraklarından Ali Gökhan Beltekin’e ait 13.675.000 adet pay, İhsan Ünal’a ait 13.675.000 adet pay ve Mehmet Cengiz Bağmancı’ya ait 14.818.000 adet pay senetlerinin kaydileştirilmesi işlemi için başvuru yapıldığı kaydedildi.

Yerli Ve Yabancı Yatırımcılarla Görüşmeler Başladı

Yapılan açıklamada ek olarak pay senetlerinin satışı için yerli ve yabancı kurumsal yatırımcılarla görüşülmeye başlandığı ifade edildi.

Açıklamada “Ortaklarımız,  elde ettikleri gelirden ihtiyaç oluşması durumunda, Şirketimizin teknoloji odaklı büyüme planları, yeni yatırımlar, iştiraklerin sermaye ihtiyacı, yerli ve/veya yabancı şirket satın alma işlemleri ve işletme sermayesinin güçlendirilmesi amacıyla kullanılmak üzere Şirket’e kaynak sağlayabileceklerdir” denildi.

Mia Teknoloji'den Hisse Dönüşüm Başvuruları!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP