Borsa Haberleri

Mia Teknoloji (MIATK), Yeni İşbirlikleri İçin İtalyan Firmayla İyi Niyet Anlaşması İmzaladı

Mia Teknoloji (MIATK), Yeni İşbirlikleri İçin İtalyan Firmayla İyi Niyet Anlaşması İmzaladı
Google News Icon Takip Et

Mia Teknoloji (MIATK), İtalyan ARCHES şirketi ile Sağlık, Uzay ve Havacılık, Bilgi Teknolojileri, Yapay Zeka ve Tarım sektörlerinde işbirlikleri kurulmasını sağlamak üzere iyi niyet anlaşması imzaladı.

KAP’a yapılan açıklamaya göre anlaşma kapsamında iki şirket birbirlerini Avrupa Birliği ekosisteminde halihazırda beraber çalıştıkları ortaklar ile tanıştıracak, birlikte yeni ortaklıklar kuracak ve birbirlerine proje yönetim danışmanlığı sağlayacaklar.

Yapılan açıklamada anlaşmaya ilişkin olarak “Bu anlaşmanın, her iki şirketin de Avrupa Birliği fon mekanizmalarından aldıkları destek ve uluslararası iş birliği fırsatları açısından dönüştürücü bir etkiye sahip olabileceğine inanmaktayız.” denildi.

ARCHES Hakkında

ARCHES, bilgi yönetimi ve çok paydaşlı ağ oluşturma konusunda uzmanlaşmış özel, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş. Kuruluşun misyonu, bilginin ilerlemesine aktif olarak katkı sağlayarak, araştırma ve yenilik için AB politikalarının geliştirilemesi ile uygulanmasına destek sağlamaktır.

Akıllı, sürdürülebilir ve kapsayıcı büyüme için Birleşmiş Milletler’in 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Stratejisi doğrultusunda, özellikle üniversiteler ve araştırma organizasyonları ile iş birlikleri kurarak ve genç bilim insanlarının eğitimini destekleyerek bilgi oluşturma hedeflemektedir.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP