Borsa Haberleri

Merko Gıda, Dünya Bankası’ndan 1 Milyon Avroluk Kredi Aldı

Şubat 7, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Merko Gıda, Dünya Bankası’ndan 1 Milyon Avroluk Kredi Aldı

Merko Gıda (MERKO), uluslararası alanda ucuz finansman bulma hedefi kapsamında Dünya Bankası’na (IBRD) yaptığı kredi başvurusunun onaylandığını açıkladı.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamaya göre Eximbank aracılığıyla Dünya Bankası’na yapılan sürdürülebilirlik temalı 1 milyon avro tutarındaki kredi başvurusu bugün itibarıyla onaylandı.

Açıklamada söz konusu kredinin faizi Euribor + 3,30% olarak gerçekleşirken, vadesi ise 2 yıl geri ödemesiz olmak üzere 6,5 yıl.

Açıklamada söz konusu finansmanın şirketin büyümesi ve faaliyetlerinin genişletilmesine yönelik olarak ihtiyaç duyulduğu ifade edildi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti