Borsa Yorumları

Meme Hisse Rallisi Bir İşaret Olabilir Mi?

November 1, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Meme Hisse Rallisi Bir İşaret Olabilir Mi?

●    S&P 500 (SPX) ekim ayını 8% yükselişle kapatırken, Getty Images Holdings (GETY), Revlon, Tilray Brands (TLRY) ve meme hisseler olarak adlandırılan diğer hisselerde pazartesi günü yaşanan ralliler, yatırımcıların risk iştahının artmakta olduğunun başka bir göstergesi olabilir.

●    SPAC ile birleştikten sonra 2021’in sonlarında halka açık piyasalara dönen Getty Images yaklaşık 35% değer kazandı. Ayrıca geçen hafta, iflas eden bir şirketin satışını araştırdığını duyuran Revlon ise 4,8% değer kazandı. Bu arada Kanadalı kenevir şirketi Tilray de 12,1% yükseldi.

● Leuthold Group baş yatırım stratejisti Jim Paulsen, “Ekim ayındaki düşük seviyelerden bu yana belki de yatırımcıların artık daha iyimser hale geldiğine ve gelgitin tamamen sona erdiğine dair işaretler görüyorsunuz.” dedi.

●    Bu yıl birçok meme hissesi, FED’in para politikasını sıkılaştırması ve bu yüzden de yatırımcıların risk iştahının azalması sebebiyle darbe aldı. 2021’deki destansı rallisiyle meme hisselerini ön plana çıkaran GameStop (GME) hisseleri, yıl başından bugüne kadar 24%, AMC Entertainment Holdings (AMC) hisseleri ise 60% değer kaybetti.

● B. Riley Financial baş piyasa stratejisti Art Hogan, meme hisselerden bazılarının toparlandığını, ancak bu yıl yaklaşık 30% düşüş gösteren Nasdaq endeksinde yatırımcı risk iştahının geri geldiğini gösterecek bir kırılmanın henüz gerçekleşmediğini ifade etti.

Meme Hisse Rallisi Bir İşaret Olabilir Mi?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters