Borsa Haberleri

Medikal Park’tan Büyüme Hamlesi: Yeni Hastane Projesi ve İştirak Oranlarında Artış

Temmuz 19, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Medikal Park’tan Büyüme Hamlesi: Yeni Hastane Projesi ve İştirak Oranlarında Artış

MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş., (“MLP Care”) büyüme stratejisi doğrultusunda yeni kararlar aldı. Şirket, metropollerde orta ve büyük ölçekli hastanelerle büyümeyi hedefliyor. Bu kapsamda, İstanbul Ataşehir’de yeni bir hastane projesi geliştirilmesi planlanıyor.

Ataşehir’de Yeni Hastane Projesi

MLP Care, İstanbul Ataşehir’deki arsası üzerinde yeni bir hastane projesi geliştirmek amacıyla, Şile Cns Gayrimenkul Sağlık Hizmetleri A.Ş. (“Şile Cns”) isimli şirkete iştirak etme kararı aldı. Şirketin sermayesinin 25%’ine tekabül eden payları devralacak olan MLP Care, bu sayede Şile Cns şirketinin tüm yönetim hakkını elinde bulunduracak.

İştirak Oranlarında Artış 

MLP Care, büyüme stratejisi kapsamında iştirak oranlarını da artırıyor. Şirket, Liv Hospital Gaziantep hastanesini bünyesinde bulunduran ve 60% pay sahibi olduğu MLP Gaziantep Sağlık Hizmetleri A.Ş. iştirakindeki payının 100%’e çıkarılmasına karar verdi. Bu hamle, MLP Care’in Gaziantep’teki etkinliğini ve kontrolünü artıracak.

Değerlendirme 🔍 

MLP Sağlık’ın aldığı bu kararlar, şirketin büyüme stratejisi doğrultusunda önemli adımlar attığını gösteriyor. Metropollerde orta ve büyük ölçekli hastanelerle büyümeyi hedefleyen MLP Sağlık, bu kapsamda İstanbul Ataşehir’de yeni bir hastane projesi geliştirmeyi ve iştirak oranlarını artırmayı planlıyor. Bu hamleler, MLP Sağlık’ın sektördeki konumunu güçlendirecek ve büyüme hedeflerine ulaşmasını sağlayacak gibi görünüyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Kaynak: Foreks

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti