Borsa Haberleri

Martı Neden 16% Yükseliyor?

January 11, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Martı Neden 16% Yükseliyor?

Türkiye merkezli araç ve scooter çağırma uygulaması Martı Technologies’in (MRT) ABD borsalarında işlem gören hisseleri, piyasa öncesi işlemlerde 16% yükseldi. Peki, neden?

Martı’nın yönetim kurulu, geçtiğimiz yılın ağustos ayında halka arz olduktan sonra 1 doların altına inen şirket hissesinin toparlanmasını desteklemek amacıyla 2,5 milyon dolarlık bir hisse geri alım programını onayladı.

Hisse geri alım programları, sirkülasyonda var olan hisse miktarını azalttığı ve piyasa koşullarına da bağlı olmak üzere şirketin hisse başına kârını da artırma potansiyeline sahip olduğu için, genellikle şirket hisselerine olumlu yansıyan bir gelişme olarak değerlendirilir. Bir şirket hissesini geri alıyorsa ona inanıyordur, şu an değerinin altında olduğunu düşünüyordur. Bu yüzden yatırımcısına motivasyon verir, güvenlerini artırır.

Martı Neden 16% Yükseliyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı