Borsa Haberleri

Martı’dan 2,5 Milyon Dolarlık Hisse Geri Alım Programı

Ocak 11, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Martı’dan 2,5 Milyon Dolarlık Hisse Geri Alım Programı

Türkiye’nin ABD borsalarında listelenen mobilite uygulaması Martı Technologies (MRT), 2,5 milyon dolarlık bir hisse geri alım programı açıkladı. 

Şirketin yönetim kurulu 9 Ocak 2024 tarihi itibariyle 0,6510 dolar kapanış fiyatı ile şirketin piyasa değerinin yaklaşık 7,9%’unu temsil eden 2,5 milyon dolara kadar A sınıfı adi hissesini geri satın alabileceği bir hisse geri alım programına yetki verdi. 

Geri alım programı derhal yürürlüğe girecek ve bu tarihten itibaren altı aylık bir süre için geçerli olacak. Program, Farragut Square Global Master Fund tarafından yapılan 5 milyon dolarlık dönüştürülebilir tahvil yatırımından elde edilen gelirle finanse edilecek. 

Martı’nın hisse geri alımı için hisse başına 1,65 dolar ödeyeceği belirtilirken, hisse geri alım programı için kullanılmayacak olan dönüştürülebilir tahvilin kalan gelirleri, Martı’nin araç çağırma hizmetinin büyümesini daha da hızlandırmak da dahil olmak üzere genel kurumsal amaçlar için kullanılacak. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Yahoo Finance

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti