Borsa Haberleri

Martı, ABD’de İşlem Görmeye Başladı!

July 11, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Martı, ABD’de İşlem Görmeye Başladı!

Türkiye merkezli paylaşımlı scooter uygulaması Martı, bugün itibarıyla MRT koduyla New York Borsası’nda işlem görmeye başladı. 

New York Borsası’nda hisseleri doğrudan işlem gören ilk Türk şirketi olan Martı, halka arzı üzerinden elde edeceği gelirle elektrikli araç filosunu büyütmeyi ve faaliyet gösterdiği bölge sayısını artırmayı amaçlıyor. 

Martı’nın Kurucusu ve CEO’su Oğuz Alper Öktem, “Önümüzdeki yıllarda, tüm ulaşım araçlarının elektrikli ve paylaşımlı olacağına inanıyoruz. Dünyanın en büyük ekonomisiyle aynı borsada yer alacak Martı, NYSE’ye doğrudan açılan ilk Türk firması olma şerefine nail oldu.” yorumunu yaptı.

Martı’nın halka arz süreciyle ilgili daha detaylı bilgiler için şu içeriğimize göz atabilirsin. 

Martı, ABD’de İşlem Görmeye Başladı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Martı