Bültenler

⚡️ Margün Enerji, İtalya’da Yılın Yatırımcısı Oldu

December 14, 2021 • 2 dakika okuma süresi
⚡️ Margün Enerji, İtalya’da Yılın Yatırımcısı Oldu

İtalya Sanayi ve Ticaret Odası Derneği tarafından yapılan ödül töreninde, yılın yatırımcısı ödülü Margün Enerji (MAGEN)’nin oldu.

Normal şartlarda geçen yıl yapılması planlanan ödül töreni, Covid-19 pandemisi sebebiyle 1 yıl ertelenmişti. Yani ödül, 1 yıl gecikme ile Margün Enerji’nin oldu.

Ödülü; İtalya Sanayi ve Ticaret Odası Derneği Başkanı Livio Manzini, Margün Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Şenel’e takdim ederken; Şenel, Naturel Enerji Grubu’nun yurt dışına açılan yüzünün Margün Enerji (MAGEN) olduğunu söyledi.

🤔 MAGEN N’apıyor?

MAGEN, 2019 yılından bu yana İtalya’da güneş enerjisi santrali ile ilgili proje geliştirip yatırım yapıyor.

Şirket, Agrigento’da 53,1 megavat, Palermo’da ise 11 megavat olan projelerinin ön onay süreçlerini tamamladı. Şu an ise projelerin izin süreçleri devam ediyor.

İtalya’daki projelerin toplam yatırım hacmi 70 milyon avro iken bu projelerin inşaata başlaması için öngörülen yıl ise 2022.

👉 Bir Adım İlerisi

MAGEN’in büyüme stratejisinde, 5 yıl içerisinde 450 milyon avro ilave yatırım ile kurul kapasitesini 600 megavat seviyesine ulaştırma hedefinin olduğunu da belirtelim.

🚶‍♂️ Bir Adım Gerisi

MAGEN, geçtiğimiz eylül ayında BİST’te halka açılmış ve 830 milyon TL’lik halka arz büyüklüğüne ulaşmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Margün Enerji tarafından yapılan açıklamada, girişimlere yatırım yapmak için ayrı bir şirket kurulacağı duyurulmuştu. Konuyla ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsin.

📖 Bu Yazıyı Hazırlarken Yararlandığımız Kaynaklar

Margün Enerji, İtalya’da “yılın yatırımcısı” ödülü aldı

Margün Enerji’nin halka arz büyüklüğü 830 milyon TL oldu

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı