Borsa Haberleri

LMKDC, Ergani Çimento Fabrikasını Devraldı

Mart 1, 2024 • 2 dakika okuma süresi
LMKDC, Ergani Çimento Fabrikasını Devraldı

Limak Doğu Anadolu Çimento (LMKDC), Ergani Çimento Fabrikası’nı 2,47 milyar TL bedelle devraldı.

22 Şubat 2024’te borsada işlem görmeye başlayan şirket, halka arz izahnamesinde bahse konu fabrikanın halka arz gelirleri ile alınacağını duyurmuştu. Bugün yapılan KAP açıklamasına göre devralma 1 Mart 2024 (bugün) gerçekleşti.

Açıklamada “Bahsi geçen bedelin karşılanmasında halka arz gelirleri ve şirketin mevcut kaynakları kullanılmıştır” denildi.

“Sıfıra Yakın Borçluluk Devam Edecek”

Şirketin halka arz sürecine ilişkin geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Limak Doğu Anadolu Çimento CEO’su Erkam Kocakerim, bugünkü satın almanın halka arz gelirlerinden karşılanacağını ifade ederek, şirketin borçluluk seviyesine ilişkin şu açıklamayı yapmıştı:

“Halka Arz gelirlerinin tamamıyla Ergani Çimento fabrikasını devralacağız. Sıfıra yakın finansman borcu olan bir şirketiz. Ergani Çimento Fabrikası halka arz gelirleriyle aldığında yine bu noktada olacak. Tamamen güçlü ve yeşil dönüşüme öncü olacak bir varlık yönetimi hayalimiz var. “

İlgili İçeriğe Buradan Ulaşabilirsin.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP