Borsa Haberleri

Limak Doğu Anadolu Çimento: Borcu Sıfıra Yakın Bir Şirketiz

February 12, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Limak Doğu Anadolu Çimento: Borcu Sıfıra Yakın Bir Şirketiz

Limak Doğu Anadolu Çimento’nun (LMKDC) halka arz süreci başladı. Şirket, 14-15-16 Şubat tarihlerinde talep toplayacak.

Limak Doğu Anadolu Çimento CEO’su Erkam Kocakerim, halka arz gelirleri ile Ergani Çimento fabrikasını devralacaklarını belirtti. Kocakerim, şirketin sıfıra yakın borçluluğu olduğuna dikkat çekerken, halka arz gelirleriyle Ergani Fabrikası’nın alınmasıyla bu durumun devam edeceğini ifade etti.

“Çimento Hisselerine İlgi Artacak”

Çimento piyasasının geleceğini “güçlü” gördüklerini dile getiren Kocakerim, “Halka arz kararının arkasında bu var. Limak Çimento olarak Türkiye’nin 2. en büyük, dünyanın 40. en büyük çimento fabrikasıyız. Gerek yerli gerek yabancı yatırımcıların yakın zamanda çimento hisselerine ilgi duyacağını düşünüyoruz. ” dedi.

“Borcu Sıfıra Yakın Bir Şirketiz”

Halka arz gelirleri ile Ergani Çimento Fabrikası’nı alacaklarını belirten Kocakerim şöyle konuştu:

“Halka Arz gelirlerinin tamamıyla Ergani Çimento fabrikasını devralacağız. Sıfıra yakın finansman borcu olan bir şirketiz. Ergani Çimento Fabrikası halka arz gelirleriyle aldığında yine bu noktada olacak. Tamamen güçlü ve yeşil dönüşüme öncü olacak bir varlık yönetimi hayalimiz var. “

Kocaerkam ayrıca çimento sektöründe 70%’e varan enerji maliyetleri olduğunu da sözlerine ekledi.

Limak Doğu Anadolu Çimento: Borcu Sıfıra Yakın Bir Şirketiz

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT