Borsa Yorumları

Lityum Sektöründe Yükseliş Beklentisi: Hangi Hisseler Öne Çıkacak?

Ocak 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Lityum Sektöründe Yükseliş Beklentisi: Hangi Hisseler Öne Çıkacak?

Scotiabank analisti Ben Isaacson’un sektörde favori olarak gösterdiği Lithium Americas (LAC) ve SQM (SQM) pazartesi günkü işlemlerde sırasıyla 3,4% ve 4,6% yükseldi.

● Lityum için iyimser bir tablo çizen Isaacson, “Yapı aşamasına geçişin eli kulağında olduğu ileri safhadaki bir yığın yeni proje, sektörün toparlanma oranlarını iyileştirecek kutsal bir kase ve/veya geri dönüşümden gelişmiş ikincil arza doğru benzeri görülmemiş bir yöneliş olmadığında, fiyatların neden önümüzdeki beş yıldan uzun bir süre boyunca maliyet eğrisine doğru ılımlı seyretmesi gerektiğini bulmak zor.” ifadelerini kullandı.

● Lithium Americas (LAC)’ın “2023’te emsallerinden daha iyi performans göstermesini sağlayacak tüm bileşenlere sahip” olduğunu belirten analiste göre, 40 bin metrelik Cauchari-Olaroz lityum karbonat projesini devreye alan ve sürmekte olan ön çalışmalarıyla birlikte Thacker Pass projesi yapım aşamasına gelen “LAC’ın dünyanın en yeni lityum üreticisi olmasına birkaç hafta kaldı”.

● Scotiabank’ın “SEKTÖR SEVİYESİNDE PERFORMANS” notu verdiği diğer lityum şirketleri şunlar: Albemarle (ALB), Livent (LTHM).

Lityum Sektöründe Yükseliş Beklentisi: Hangi Hisseler Öne Çıkacak?

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti