Borsa Yorumları

Liste: Bernstein’in Favori 12 Hissesi

March 30, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Liste: Bernstein’in Favori 12 Hissesi

Fiyat değerlendirmeleri yapan ve analist notlarını göz önünde bulunduran Bernstein yatırımcılara 12 hisse senedini öne çıkardı. 

Bernstein’in tavsiye ettiği hisseler şunlar: 

 1. Meta (META
 2. Hewlett Packard (HPE
 3. Kroger (KR
 4. Centene (CNC
 5. American Express (AXP)
 6. L3Harris (LHX)
 7. Qualcomm (QCOM)
 8. Micron Technology (MU
 9. Intercontinental Exchange (ICE
 10. Pioneer Natural Resources (PXD
 11. Devon Energy (DVN)
 12. Global Payments (GPN).

Liste, Bernstein Alfa Modeli’nde en iyi beşte birlik (20/100) dilime giren ve önemli bir Bernstein veya Autonomous analistinin “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notu verdiği hisselerden oluşuyor.

Meta (META)’nın son dönemlerde yükseliş kaydetmesine rağmen hâlâ düşük fiyatla işlem gördüğünü kaydeden Bernstein, Qualcomm (QCOM)’un ise kendi sektörüne göre “ilgi çekici” bir risk-ödül profili sunduğunu belirtiyor. Bernstein’ın “borsalarda belirsizlik ve stres dönemlerinde yatırımcıların sığınabileceği liman” olarak nitelendirdiği American Express (AXP)’in de düşük fiyatla işlem gördüğünü açıkladı.

Kurum, “cari piyasa değerinin yaklaşık 40%’ını önümüzdeki beş yıl içinde hissedarlara serbest nakit akışı şeklinde” dağıtmasını beklediği Pioneer Natural Resources (PXD)’un yükselme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor. Buna benzer bir performansı, “şist sektörünün geri dönüş hikâyesi” olarak nitelendirdiği Devon Energy (DVN)’den de bekliyor.

Bernstein, istikrarlı bir büyüme hikâyesi olarak gördüğü Kroger (KR) için yine iyimser düşüncelere sahip. Bernstein; süpermarket ve mağazalar zincirinin Albertsons ile gerçekleştirmeyi planladığı birleşmenin, Kroger (KR)’ı “daha büyük bir pazarda, daha iyi işletme marjlarıyla, daha da güçlü bir aktör” haline getireceğinin altını çizdi.

ABD Kongresi yetkililerinin ve Başkan Biden’ın bütçe talebinde bulunduğuna dair görüşlere aykırı bir şekilde, savunma bütçesinde kesinti yapılmasına ilişkin olarak medyaya yansıyan ve satış tarafındaki bazı analistlerin dile getirdiği endişeleri dikkate alan Bernstein, fiyatlaması ve düşük riski nedeniyle L3Harris (LHX)’i cazip bir seçim olarak görüyor.

Centene (CNC) ile ilgili olarak, dönüşüm sürecinin hâlâ “ilk evrelerde” olduğuna ve “tam anlamıyla fiyatlanmadığına” inanan Bernstein, şirket hisselerinin yükseliş potansiyeli olduğunu düşünüyor. Kurum son olarak, “değer tuzağına” dönüşme konusunda çok riskli olmadığı halde “ucuz” gördüğü Hewlett Packard (HPE) hisselerinin de yükselebileceğini düşünüyor.

Liste: Bernstein’in Favori 12 Hissesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak:SeekingAlpha