Borsa Yorumları

Liste – 2023’ün Favori Sağlık Hisseleri

February 9, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Liste – 2023’ün Favori Sağlık Hisseleri

BofA’nın küresel hisse senedi ekibine göre, genel olarak piyasalar yılı cari seviyelerinin altında tamamlayacak ama yine de teknoloji hisseleri ile ilgili çok sayıda fırsat mevcut.

 Stratejist Anthony Cassamassino, araştırma ekibinin favori olarak belirlediği isimleri içeren bir liste derledi.

Cassamassino bir bilgilendirme yazısında, “Bu liste Kıdemli Araştırma Analistlerimizin gayri resmi bir araştırmasının sonucunu yansıtıyor ve BofA Research’ün çeşitli yatırım hedeflerine ulaşmak için düzenli olarak güncellediği birçok listeden biri” ifadelerini kullandı.

Sağlık (XLV) sektöründen en iyi hisse seçimleri ve takip eden analistlerin yorumları şu şekilde:

  • BioMarin (BMRN), 12 aylık ortalama fiyat hedefi 200 dolar – “Temel iş kolunda kaydedilen ortalamanın üzerinde büyüme ile birlikte yeni piyasaya sürülen ilaçların (Voxzogo ve Roctavian) ivme yakalama potansiyeli nedeniyle BioMarin’i “AL” notuyla tavsiye ediyoruz.”
  • BioNTech (BNTX), 12 aylık ortalama fiyat hedefi 239 dolar – “Şirketin, konsepti kanıtlar nitelikteki klinik öncesi ve erken klinik verilerle devam eden projeleri hedefe çok sayıda isabet sağlıyor.
  • Boston Scientific (BSX), 12 aylık ortalama fiyat hedefi 50 dolar – “BSX’in ana büyüme etkenleri sürdürülebilir görünüyor ve 2023’teki son satın alımlar, 2023 ve 2024’te piyasaya sürülecek birkaç büyük proje fırsatıyla birlikte organik bir büyüme sağlayacak.
  • Humana (HUM), 12 aylık ortalama fiyat hedefi 640 dolar – “HUM, hızla büyümekte olan takip ettiğimiz bu pazarda güçlü aktörlerden biri. Hisse geri alımları, sağlık sektörü ile ilgili olmayan diğer bazı katalizörler, marjların normalleşmesi ve risk belirleme açısından yaşanan iyileşme sebebiyle ilave bir yükselme potansiyeline sahip.
  • McKesson (MCK), 12 aylık ortalama fiyat hedefi 437 dolar – “Değerleme ve hacim açısından esen ters rüzgarlara rağmen gelir elde etmede yakalanan istikrarın, MCK’nin çekirdek ‘faiz ve vergi öncesi kâr’ rakamında 5% civarında bir artışa sebep olacağını düşünüyoruz.
  • Option Care Health (OPCH), 12 aylık ortalama fiyat hedefi 39 dolar – “Sabit maliyet yapısı OPCH’nin 5-7%’lik gelir hedefini 10-15%’lik organik FVAÖK artışı şeklinde değiştirmesine olanak sağlayabilir.
  • Thermo Fisher (TMO), 12 aylık ortalama fiyat hedefi 650 dolar – “Daha yüksek büyüme hızına sahip alanlardaki teknolojilerin yakın zamanda satın alınmış olmasının, devam eden süreç iyileştirme girişimlerinin ve gelişmekte olan/paya sahip olunan pazarlardaki ayak izini büyütmesinin, TMO’nun hem genel cihaz piyasasındaki hem de ötesindeki gelirlerini sürekli bir şekilde artırmasını sağlayacağını düşünüyoruz. Bize göre şirket önümüzdeki birkaç yıl içinde hisse başına gelir açısından 10-15% seviyesinde bir yıllık bileşik büyüme oranı yakalayabilir.

Liste - 2023'ün Favori Sağlık Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha