Borsa Yorumları

Kritik Not: Wells Fargo Sinclair’in Notunu Yükseltti!

March 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Kritik Not: Wells Fargo Sinclair’in Notunu Yükseltti!

 Wells Fargo’dan yapılan açıklamaya göre, HF Sinclair (DINO)’in yağlama maddeleri ve özel ürünler iş kolunu satması durumunda petrol rafinerisinin hisseleri daha da yükselebilir.

Küresel ürünler iş kolunu geçen yıl Saudi Aramco’ya satmaya karar veren emsal şirket Valvoline’in yaptığı gibi, HF Sinclair’in bu satışı gerçekleştirmek suretiyle değer artışı kilidini açabileceğini düşünen analist Roger D. Read, hissenin “SEKTÖRE PARALEL PORTFÖY AĞIRLIĞI” olan notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti. Read’e göre, yapılacak benzer bir anlaşma sayesinde HF Sinclair hissedarlarının getirileri 30%’dan fazla artabilir.

 Analist bunun yanı sıra, HF Sinclair’in Batı rafineri bölgesi için mevsime dayalı olarak güçlü bir döneme girmek üzere olduğunu ve yakıt talebinin artacağını kaydetti.

 Ayrıca şirketteki CEO değişim sürecinin sorunsuz ilerlemesini bekleyen analist, şirketin temettü ve hisse geri alım programları sayesinde yatırımcı güvenini korumaya devam edeceğini aktardı.

Analist 12 aylık ortalama fiyat hedefi olan 55 doları değiştirmedi. Bu fiyat hedefi, perşembe günkü kapanış fiyatına göre hissenin 16% yükselme potansiyeli olduğunu gösteriyor. HF Sinclair (DINO) hisseleri 2022’de 61%’lik bir tırmanış kaydederken, bu yıl 12% düştü.

Kritik Not: Wells Fargo Sinclair’in Notunu Yükseltti!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC