Bültenler

Kripto Madencilik Şirketlerine Sürdürülebilir Alternatif: Stronghold Digital

October 19, 2021 • 4 dakika okuma süresi
Kripto Madencilik Şirketlerine Sürdürülebilir Alternatif: Stronghold Digital
Kripto Madencilik Şirketlerine Sürdürülebilir Alternatif: Stronghold Digital

Midas Bakışı: Halka Arza Doğru serimizin bugünkü konuğu; elektrik üretimini sürdürülebilir olarak gerçekleştiren, doğa dostu kripto madencilik şirketlerinden biri olan Stronghold Digital Assets. Stronghold, yarın SDIG hisse senedi sembolü ile Nasdaq’ta listelenmeye hazırlanıyor!

Yazımızda, şirketin halka arzına doğru bilmen gerekenleri senin için derledik:

⛏ Borsada Kripto Madenciliği
🧐 Kimdir bu Stronghold Digital?
🧾 Halka Arz Detayları
🐾 Halka Arzdan Bir Adım Sonrası

Keyifli okumalar!

Borsada Kripto Madenciliği

Kripto madenciliği şirketleri, Wall Street’teki kripto merkezli şirketler arasında sayıca en fazla olanlardır.

Madencilik şirketlerinin hisseleri, yatırımcılarına kripto fiyatlarının volatilitesine maruz kalmadan kripto sektörüne yatırım yapabilmelerini vadeder. Yani, söz konusu kripto yatırımı olduğunda, sektöre görece kolay ve dolaylı giriş yollarından biridir diyebiliriz!

🧐 Kimdir bu Stronghold Digital?

Stronghold Digital; merkezi Kennerdell, Pensilvanya’da bulunan bir kripto madenciliği şirketidir. Büyük bir sıcak kömür yatağı olan Batı Pensilvanya’daki konumu sayesinde şirket, Bitcoin madenciliğini daha sürdürülebilir bir yoldan gerçekleştirmektedir.

Nasıl mı?: Yanan kömür, bölgeyi kirleten atık kömür yığınları oluşturur. Stronghold, kendi kripto madencilik tesislerinin gücünü bu atık kömür yığınlarında kalan enerjiden elektrik üreterek sağlıyor.

🔥 Oldukça farklı bir üretim yaklaşımı… Stronghold’un kendi sözleriyle basitleştirecek olursak; “ABD’nin çevre açısından en ihmal edilmiş bölgelerindeki 19. ve 20. yüzyıl kömür madenciliğinin etkilerini gidermek için, 21. yüzyıl kripto madenciliği tekniklerini kullanmak.” İşte yapmaya çalıştıkları tam olarak bu!

Kripto madenciliğinde daha sürdürülebilir olan bu yöntem; dünya çapında kömüre bağımlı olarak gerçekleştirilen madencilik operasyonlarının tam tersi şekilde işliyor. 

Kripto para madenciliği için gerekli olan elektrik tüketiminin çevreye olan negatif etkisinin, kömür madenciliğinden bile daha çok olabileceğini düşündüğümüzde, bu ters işleyişin önemini çok daha iyi kavrayabiliyoruz. Şirket de bunun farkında olacak ki kripto paraların çevre dostu üretiminin de gittikçe gündeme gelmesiyle, bu yönünü sektörde heyecan yaratmak için oldukça öne çıkarıyor!

💸 Daha ucuzu yoook…. Ayrıca; şirketin SEC halka arz başvurusunda da belirttiği üzere, dikey olarak entegre edilmiş kripto varlık madenciliği ve kendi güç kaynaklarıyla gerçekleştirdikleri enerji üretim operasyonları sayesinde, sektördeki en düşük maliyetli kripto varlık üretimini gerçekleştiriyor!

🧾 Halka Arz Detayları

Stronghold’un temmuz ayında yaptığı halka arz başvurusunun sonuçlanmasının ardından şirket, yarın yapılması planlanan halka arz ile büyük bir adım atıyor!

Şirket, toplam 5,8 milyon hisse senedi sunarak, SDIG hisse senedi sembolü ile Nasdaq’ta listelenecek. SDIG hisse senedi için 16 ila 18 dolar arasında fiyatlandırılması bekleniyor.

🐾 Halka Arzdan Bir Adım Sonrası

🤑 Şirket halka arzdan toplayacağı sermaye ile varlıklarını büyük ölçüde genişletmek için fon sağlamayı hedefliyor.

⚙️ Şu anda Bitcoin üretimini 24 saat çalışan 3.000’den fazla madencilik teçhizatı ile gerçekleştiren şirket, üretimi genişletmek için şimdiden 26.000’den fazla ek makine satın alımı gerçekleştirmiş bile!

🏭 Ayrıca, halka arzdan sonra, filosuna %900’lük bir kapasite artışıyla tam 55.800 makine daha eklemeyi planlıyor! “İyi de, bu kadar makine tek bir tesise nasıl sığacak?”diye düşünmüş olabilirsin. Düşünmekte de çok haklısın. Fakat, Stronghold ikinci bir elektrik üretim tesisi satın alma anlaşmasını tamamlamış, üçüncü tesis için ise kolları sıvamış durumda!

***SDIG Nasdaq’ta listelenmeye başladıktan sonra hissenin karşılaşacağı talebe göre halka arz fiyatının altına ve üstüne gelebilir. Bu yüzden, hisse listelendikten sonra vereceğiniz limit emrinizin gerçekleşme garantisi bulunmamaktadır. 

Detaylı bilgi için: Limit emir nedir?

📖 Bu Yazıyı Hazırlarken Yararlandığımız Kaynaklar

SDIG Stock IPO: When Does Stronghold Digital Come Public? What Is the SDIG IPO Price Range?

Stronghold Digital Mining, Inc.

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı