Bültenler

Koroplast Halka Arz Oluyor!

July 6, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Koroplast Halka Arz Oluyor!

Bu hafta, SPK tarafından halka arzına onay verilen şirket Koroplast Temizlik Ambalaj Ürünleri Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. oldu. 

Koroplast Halka Arz Bilgileri

👀 Koroplast Ne İş Yapıyor?

1981 yılında Korozo Ambalaj çatısı altında markalaşan Koroplast, çöp torbası ve mutfak yardımcı ürünleri ile Türkiye’de büyük bir popülerlik kazandı. Şirket, ihtiyaç ve beklentilere göre geliştirilen ürün ve çözümleri ile 40 yılı aşkın süredir mutfak yardımcı ürünleri ve çöp torbası sektöründe faaliyet gösteriyor.

Şirket, mutfak yardımcı ve temizlik kategorisi ürünleriyle birlikte 100’ün üzerine çıkan bir ürün yelpazesine sahip ve şu an için bu kategoride Türkiye’nin en çok tercih edilen markaları arasında yer alıyor.

Şirket ihracat yapıyor mu? Şirketin kendi sayfasında yurt dışı satışlarına dair herhangi bir yer almıyor. 

💵 Halka Arz Fiyatı Ne Kadar?

Koroplast hissesi 4,68 TL’den halka arz olacak. 

📅 Talep Toplama Tarihi Ne Zaman?

20-21-22 Temmuz tarihlerinde yatırımcılar Koroplast hissesi alabilmek için talep emri girebilecekler. 

🔤 Hisse Sembolü Ne Olacak?

Koroplast hissesinin sembolü KRPLS olacak. 

Koroplast Halka Arz Oluyor!

👉 Koroplast’ın Halka Arz Taahhüt ve Hedefleri Neler?

Arz geliri nerede kullanılacak? Şirket halka arz gelirinin büyük bir kısmını Türkiye İş Bankası ve TSKB’den aldığı 12,6 milyon avroluk borcun kalan kısmını (7,44 milyon avro) ödemek için kullanacak. Koroplast halka arzdan elde ettiği gelirin kalan kısmını ise tahvil alımında kullanacak.  

Şirketin taahhüdü ne? 

  • 1 yıl boyunca satış yapılmayacak.
  • 1 yıl boyunca halka arz fiyatının altında satış yapılmayacak.
  • Fiyat istikrarı yapılırken alınan paylar geri satılmayacak. 

Fiyat istikrarı yapılacak mı? 30 gün süreyle fiyat istikrarı planlanıyor. 

➗ Koroplast Hissesi Kimlere Dağıtılacak?

Hisselerin %25’i bireysel yatırımcıya, %25’i yüksek başvuru gerçekleştiren yatırımcıya, %40’ı yurt içi kurumsal yatırımcılara, %10’u ise yurt dışı kurumsal yatırımcılara dağıtılacak. 

📁 Bu Bülteni Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Sermaye Piyasası Kurulu Bülteni

Koroplast Yatırımcı İlişkileri

📕 Sözlük

Dağıtım şekilleri, fiyat istikrar politikaları, likidite vs. nedir, diye merak ediyorsan Midas Akademi’de yer alan halka arz içeriğine buradan ulaşabilirsin

Koroplast Halka Arz Oluyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı