Borsa Haberleri

Konya Kağıt’tan (KONKA), Kapasite Artışı İçin Yeni Yatırım

February 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Konya Kağıt’tan (KONKA), Kapasite Artışı İçin Yeni Yatırım

Konya Kağıt Sanayi (KONKA), İstanbul’da bulunan tesisinin kapasite artışına ilişkin makine yatırımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Şirket tarafından KAP’a yapılan açıklamaya göre tesisin baskı kapasitesinin 50% oranında artırılması amacıyla toplam 2 milyon Avro tutarında iki adet makine siparişi verildi.

Açıklamada sipariş tutarının 670 bin avroluk kısmının ödendiği ve bakiyesinin ise makine yüklemesinde ödeneceği belirtildi.

Söz konusu yatırım ile şirket kapasite artışının yanı sıra, bugüne kadar fason hizmet olarak dışarıdan temin edilen kalıp pozlama işlemini de tesis bünyesinde gerçekleştirecek.

Konya Kağıt'tan (KONKA), Kapasite Artışı İçin Yeni Yatırım

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP