BIST Şirket Haberleri

Kontrolmatik (KONTR), Elektrikli Araç Şarj İstasyonları için Lisans Başvurusu Yaptı

Ağustos 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Kontrolmatik (KONTR), Elektrikli Araç Şarj İstasyonları için Lisans Başvurusu Yaptı

Kontrolmatik (KONTR), 2022 yılında Escar Filo Kiralama Hizmetleri A.Ş. ile bir güç birliği yapmış ve elektrikli araç kiralama ve paylaşım teknolojileri alanında faaliyet göstermek amacıyla “Mint Elektrikli Araç Teknolojileri A.Ş.” adlı şirketi kurmuştu. Bu şirketin 100% bağlı ortaklığı olan ve elektrikli araçlara enerji temini ile ilgili teknolojiler üzerine yoğunlaşan Teknovus Şarj Teknolojileri A.Ş., 49 yıllık şarj ağı işletmeci lisansı için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) başvuru yaptı. ⚡

🔌 Teknovus Şarj Teknolojileri A.Ş., Şarj Ağı İşletmeciliğini Hedefliyor

Elektrikli araçlara enerji temini konusunda çalışan Teknovus Şarj Teknolojileri A.Ş., ülke genelinde şarj ağı işletmeciliği faaliyetine yönelik lisans almayı hedefliyor. Başvuru 01.08.2023 tarihinde yapıldı.

Bu adım, Kontrolmatik ve ortaklarının elektrikli araç sektöründeki genişlemesinin bir parçası olmanın yanı sıra elektrikli araçların gelişimi ve yaygınlaşması yönünde atılan önemli bir adım. 

Elektrikli araçların sayısının hızla arttığı bu dönemde, alt yapı ve enerji temini konularında yapılan yatırımlar da bir o kadar önemli hale geliyor. Kontrolmatik ve ortaklarının bu alandaki girişimi, sektöre yeni bir soluk getireceği gibi elektrikli araç kullanıcılarına da daha geniş bir şarj ağı olanağı sunmayı hedefliyor.🌍🔋

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP