BIST Şirket Haberleri

Kontrolmatik Ankara’daki Tesis Yatırımının 95%’ini Tamamladı

Temmuz 7, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Kontrolmatik Ankara’daki Tesis Yatırımının 95%’ini Tamamladı

Enerji depolama, endüstriyel teknolojiler, ulaşım, madencilik ve uydu teknolojileri gibi alanlarda önemli yatırımları bulunan Kontrolmatik Teknoloji (KONTR), Ankara Polatlı’da hayata geçireceği enerji depolama yatırımının 95%’ini tamamladıklarını açıkladı.

🔌 Tesis, Yıllık 2.2 Gigawatt Üretime Ulaşacak

Genel Müdür Osman Şahin Köşker, tesisin kurulum ve deneme süreçlerinin devam ettiğini belirtti. İlk fazda 200 kişilik bir mühendis kadrosu olacağını ve ikinci fazda bu sayının 600’e çıkacağını açıkladı. Tesisin ilk fazının üretim kapasitesi yıllık 500 megawatt saatken, ikinci fazla beraber bu kapasitenin yıllık 2.2 gigawatt saate çıkacağı belirtildi. 

🛰️ Plan S, 2027’ye Kadar 300 Uydu Göndermeyi Planlıyor

Köşker, ayrıca uydu ve uzay teknolojileri şirketi Plan S’nin faaliyetlerinden de bahsetti. Hedeflerinin 300 uyduya ulaşarak büyük bir kapsama alanı oluşturmak olduğunu söyledi. Kontrol X’te sensör üretimi yaparak akıllı şehirler, tarım teknolojileri, lojistik ve ürünlerin takibi gibi hizmetler sunduklarını ve Nesnelerin İnterneti konusunda oluşturacakları veriyi işleyerek geleceğe yönelik tahminler geliştirebileceklerini ifade etti. 🌐

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberght

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti