Borsa Haberleri

Koç Holding, Kemer Medical Center’ın 80%’ini Satın Aldı

Mart 28, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Koç Holding, Kemer Medical Center’ın 80%’ini Satın Aldı

Koç Holding (KCHOL), Antalya’da özel hastane işletmeciliği sektöründe faaliyet gösteren Kemer Medical Center Özel Sağlık Hizmetleri’nin (KMC) 80%’ini satın alma işlemlerini tamamladığını açıkladı.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamaya göre şirketin 80%’ine denk gelen 66 milyon 581 bin TL nominal değerli hissenin devir işlemleri 82,7 milyon avro bedelle tamamlandı. Açıklamaya göre söz konusu tutarın 95%’i peşin olarak yapılırken, bakiye tutarının KMC’nin bağımsız denetimden geçecek 31 Aralık 2023 finansal tablolarındaki net borç ve işletme sermayesi tutarları üzerinden hesaplanacak düzeltme ile ödeneceği bildirildi.

Yapılan açıklamada ek olarak KMC’nin yönetimi ve pay sahiplerinin hak ve yükümlülükleri ile kalan paylara yönelik esasları düzenlemek üzere; KMC’de toplam %20 paya sahip olan Güngör Fatih Çaylak ve Ata Demirel arasında bir pay sahipleri sözleşmesi imzalandığı da ifade edildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Pay Sahipleri Sözleşmesi uyarınca tarafların paylarını belirli istisnai haller haricinde 31 Mart 2026 tarihine kadar satmama taahhüdü ile 31 Mart – 30 Haziran 2026 arasında kullanılmak üzere Koç Holding’in alım opsiyonu, Azınlık Hissedarlar’ın ise satma opsiyonu bulunmaktadır.”

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti