Borsa İstanbul

Koç Holding, Antalya’da Hastane Alıyor

January 4, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Koç Holding, Antalya’da Hastane Alıyor

Koç Holding (KCHOL) Antalya’da faaliyet gösteren Kemer Medical Center’ın 80%’ini almak için anlaşmaya vardığını açıkladı.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamaya göre  Koç Holding’in, Medical Center’ın paylarının alımı için 110 milyon Avro ödeyeceği belirtildi.

Açıklamada satın alma işleminin, Koç Holding’in sağlık sektöründe büyümesine katkı sağlayacağı ifade edilirken, işlemin tamamlanması Rekabet Kurulu’nun onayına tabi olacak. İşlemin kapanışının 30 Nisan’a kadar gerçekleşmemesi halinde taraflar sözleşmeyi feshedebilecek.

Koç Holding, Antalya'da Hastane Alıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP