Borsa Yorumları

KeyBanc, Meta’nın Hedef Fiyatını Yükseltti

KeyBanc, Meta’nın Hedef Fiyatını Yükseltti
Google News Icon Takip Et

Meta Platforms (META), KeyBanc Capital Markets’ın teknoloji devi üzerindeki “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu yinelemesi ve reklam fiyatlarındaki “anlamlı artışa” atıfta bulunarak hedef fiyatını yükseltmesiyle bugün odak noktasındaki teknoloji hisseleri arasında yer aldı. 

Analist Justin Patterson, reklam fiyatlarındaki artışın büyük olasılıkla yapay zekâ bağlantılı ilerlemeden kaynaklandığını ve etkileşim, reklam alaka düzeyi ve reklamveren getirisinin arttığını söyledi. 

Bu nedenle Patterson, Meta’nın hedef fiyatını 475 dolardan 540 dolara yükseltti. Analist ayrıca 2024 ve 2025 kazanç tahminlerini de sırasıyla 4% ve 5% artırdı.

Patterson, reklam fiyatlarındaki artışa bağlı olarak Meta’nın ikinci çeyrek gelirini 38,9 milyar dolar civarında, aralığının üst sınırına yakın bir seviyede bildirmesinin muhtemel olduğunu söyledi. Nisan ayında Meta, ikinci çeyrek gelirinin 36,5 milyar dolar ile 39 milyar dolar aralığında olmasını beklediğini söylemişti.

Patterson, Meta’nın sermaye harcama planlarını artırmasıyla ilgili bazı endişeleri olsa da şirketin hâlâ 30% veya daha fazla serbest nakit akışı marjı ürettiğini ve yapay zekâya yatırım yapmanın öngörülenden daha hızlı bir şekilde yukarı yönlü ve para kazanmaya yol açma potansiyeli olduğunu belirtti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha