BIST Şirket Haberleri

Kervan Gıda (KRVGD), Mısır’a 30 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak

Ağustos 3, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Kervan Gıda (KRVGD), Mısır’a 30 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak

Dünya genelinde 7 üretim tesisi ile faaliyet gösteren Kervan Gıda, Mısır’da yumuşak şeker üretim tesisi kurarak toplamda 30 milyon dolarlık yatırım yapacak. 🏭

Yatırım Detayları ve Hedefler 🎯

Şirketten yapılan açıklamada, önümüzdeki dönemde kurmayı planladıkları tesisle bir yıl içerisinde bir licorice hattını ve sonrasında bir jelly hattını tamamlayarak 10 bin ton üretim kapasitesine ulaşmayı hedefledikleri belirtildi.

Kervan Gıda İcra Kurulu Başkanı Burhan Başar’dan Açıklama 📢

Kervan Gıda İcra Kurulu Başkanı Burhan Başar, Mısır yatırımının Orta Doğu ve Afrika pazarındaki pozisyonlarını güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti. Başar, Mısır’ın Kuzey Afrika’nın en büyük ülkelerinden biri olduğuna ve önemli bir üretim merkezi haline geldiğine dikkat çekti. Başar, “Planladığımız 30 milyon dolarlık yatırımımızla, Mısır ekonomisine hem istihdam hem de büyüme anlamında önemli katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz.” dedi. Başar ayrıca bu yatırımın orta ve uzun vadede şirketin ciro ve kârlılık oranını önemli oranda artıracağına inandıklarını ifade etti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks