BIST Şirket Haberleri

Kervan Gıda (KRVGD), 22 Milyon Avroluk Kredi Sözleşmesi İmzaladı

Kervan Gıda (KRVGD), 22 Milyon Avroluk Kredi Sözleşmesi İmzaladı
Google News Icon Takip Et

Kervan Gıda (KRVGD), yürüttüğü yatırımların finansmanı için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile tam 22 milyon avro tutarında bir kredi sözleşmesi imzaladı.

Güneş Enerjisi ve Çevre Dostu Yatırım 🌞

KAP’a yapılan açıklamada, Kervan Gıda’nın bu kredi ile gerçekleştireceği güneş enerjisi yatırımları sayesinde yıllık 4 bin ton CO2 emisyonunun azaltılması planlandığı belirtildi. 

Esnek Ödeme ve Para Birimi Seçenekleri 💱

Kredi için ödeme planı, ilk yılı anapara ödemesiz olacak şekilde toplamda 5 yıl olarak belirlendi. Kredinin avro, Amerikan Doları veya Türk Lirası gibi farklı para birimlerinde de kullanılabileceği vurgulandı.

Finansman Yükü Uzun Vadeye Yayılıyor ⏳

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Bu kredi ile Kervan Gıda’nın kısa vadeli finansman yükü uzun vadeye yayılmış olacak.” denildi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP