Borsa Haberleri

Kervan Gıda Dünya Çapında Ödül Aldı!

July 21, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Kervan Gıda Dünya Çapında Ödül Aldı!

Türkiye’nin yumuşak şekerdeki en büyük üretici ve ihracatçısı olan Kervan Gıda, 2023 yılında dünya çapında bir başarıya daha imza attı. 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında, geçen yıl 82. sıradan listeye giren Kervan Gıda, bu yılki sıralamada 66. basamakta yer aldı. 🚀

Superior Taste Award Lezzet Ödülü, Kervan Gıda’nın 🎉

Brüksel merkezli Uluslararası Tat Enstitüsü (International Taste Institute), dünya genelinde seçkin gıda ve içecek markalarını değerlendiren Superior Taste Award 2023 kazananlarını açıkladı. Bu yıl toplamda 2.574 gıda ve içecek ürünü, bu prestijli ödüle layık görüldü. 🏅 

Kervan Gıda, Bebeto markası altında ürettiği Bebeto Berries, Bebeto Ice Cream, Bebeto Peach Rings ve Bebeto Super Belts ürünleri ile bu değerli ödülün sahibi oldu.

“Ar-Ge Çalışmalarımız Yeni Projeler için Motivasyon Kaynağımız” 💡

Kervan Gıda Ar-Ge ve Strateji Direktörü Güler Ceyhan, bu prestijli ödülü almanın gurur verici olduğunu belirtti. Ceyhan, inovasyon ve Ar-Ge’ye verilen önemin bu başarıyı getirdiğini ifade ederken, “Bu ödül, gelecekte daha birçok ödüllü projeye imza atacağımızın bir işareti.” dedi.

Ürünler Nasıl Değerlendirildi? 🧐

International Taste Institute, 2005 yılından bu yana dünya genelinde gıda ve içecek ürünlerini değerlendiriyor. Avrupa’nın 15 aşçılık ve içecek derneğinden 250’ye kadar ünlü şef ve someliyelerden oluşan bir jüri, markaların anonimleştirildiği bir kör tadım metodolojisi izliyor. Jüri, 5 standart duyusal kritere dayanarak ürünleri puanlıyor ve ürün geliştirme konusunda öneriler sunuyor.

Kervan Gıda Dünya Çapında Ödül Aldı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Kaynak: Foreks