BIST Şirket Haberleri

Kayseri Şeker, Çiftçisine 228 Milyon Liralık Avans Sağladı

Kayseri Şeker, Çiftçisine 228 Milyon Liralık Avans Sağladı
Google News Icon Takip Et

Bölge ekonomisi ve ülke tarımına ciddi katkılar sağlayan ve üreticiye yönelik desteklerin zamanında gerçekleşmesine büyük önem veren Kayseri Şeker, çiftçiye destek konusunda hız kesmiyor. Pancar ekiminin başlangıcından bu yana çiftçilere tohum, gübre, ilaç, motorin gibi ayni ve ekim, çapa, bayram, sulama gibi nakdi avanslarla destek olan Kayseri Şeker, çiftçilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. 🚜💪

Beş İlde 15.696 Çiftçiye Destek 📍🗺️

Kayseri Şeker; Kayseri, Yozgat, Tokat, Sivas, Nevşehir illerinde 21 Bölge Müdürlüğüne kayıtlı 15.696 sözleşmeli çiftçiye sulama avansı sağladı. Toplamda 228 milyon 466 bin TL tutarındaki sulama avansı, çiftçilerin hesaplarına yatırıldı.

“Çiftçimizin Mutluluğu Her Zaman Önceliğimizdir” 🌱💬

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, üreticilerin ihtiyaçlarının giderilmesinin her şeyden önce geldiğini belirtti. Akay, “Kayseri Şeker olarak çiftçilerimizi, ekimden hasada kadar olan süreçte yalnız bırakmıyoruz. Bugün de 228 milyon 466 bin TL’lik nakdi avans ile hem ekonomiye hem de çiftçimize can suyu olacak birinci sulama avansını ödedik. Her zaman belirttiğimiz gibi üretimin her aşamasında, çiftçinin alın teri kurumadan ihtiyaçlarının giderilmesini kendimize bir vazife edindik ve önceliğimiz her zaman çiftçimizin mutluluğudur.” ifadelerini kullandı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: İHA,