Borsa Yorumları

Kasım Ayında İyi Performans Gösteren 4 Dow Hissesi

November 1, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Kasım Ayında İyi Performans Gösteren 4 Dow Hissesi

Borsalar için eylülün ardından oldukça kasvetli geçen ekim ayına rağmen, Dow Jones’da listeli en az dört hisse yatırımcısına bazı iyi haberler verebilir.

Üç büyük piyasa endeksi de bu ayı kırmızıda tamamladı ve Dow, eylül sonundan bu yana 1,5% değer kaybetti. Ancak tarihsel olarak, kasım ayı hisseler için güçlü bir ay olduğundan, yatırımcılar yıl sonuna doğru biraz rahatlayabilir. 

Stock Trader’s Almanac’tan alınan veriler, Dow’un 1950’den bu yana her kasım ayında ortalama 1,7% değer kazandığını gösteriyor.

Biz de bu kapsamda Şu anda Dow’da yer alan tüm hisselerin son 20 yıldaki ortalama aylık performansını inceledik. Ortalamaya dahil edilen 30 hisseden dördünün tarihsel olarak her kasım ayında yılın en büyük kazancını elde ettiğini gördük. 

👀 Dilersen bu hisselere ve analist yorumlarına birlikte bakalım:

  • UnitedHealth (UNH)
  • 3M (MMM)
  • Boeing (BA)
  • Caterpillar (CAT)

🚜 Caterpillar ile başlayalım. CAT hissesi kasım ayında ortalama 5,1% değer kazanarak, zayıf ileriye dönük beklentilerin etkisiyle ekimde 17%’lik satışlarıyla tam bir tezat oluşturuyor. İnşaat ekipmanı üreticisi, ekim ayında Dow’da en fazla dğer kaybeden şirket oldu.

Analistlerin Caterpillar için ortalama notu “TUT” olarak belirlenmiş. Konsensüs hedef fiyatı 288 dolar olarak belirlenen Caterpillar, analist tahminlerine göre 27%’lik bir artış potansiyeline sahip.

✈️ Yolcu uçağı ve savunma üreticisi Boeing de kasım ayında tarihsel olarak 5,1% yükseliş gösteren Dow üyesi. Analistlerin ortalama notları hisseyi “AL” olarak değerlendiriyor ve konsensüs hedef fiyatı yaklaşık 30%’luk bir potansiyel artış anlamına geliyor.

Boeing hisseleri, 737 Max üreticisinin beklenenden daha iyi bir üçüncü çeyrek geliri açıklamasına karşın hisse başına düzeltilmiş zararın beklenenden daha büyük olmasının ardından bu ay şimdiye kadar yaklaşık 2,4% düştü. Hisse, 737 Max’i etkileyen üretim kusurlarına ilişkin haberlerin ardından düştü.

💼 Tarihsel olarak kasım ayında 4,4%’lük bir kazanç elde eden sigorta devi UnitedHealth, üçüncü çeyrekte satışlarının analist tahminlerini aşmasının ardından ekim ayının başından bu yana 6% yükseldi. UNH, ekim ayında düşüş yaşamayan dört isim arasından tek hisse olarak öne çıkıyor. 

Ortalama analist notu hisseye “AL” diyor ve belirlenen 595 dolarlık konsensüs hedef fiyatı 11%’lik bir artış ima ediyor. UBS, bu ayın başlarında UNH’yi “makul bir fiyatta çekirdek bir holding” olarak nitelendirerek “AL” seviyesine yükseltti. 

⚡️ Listede ayrıca, kasım ayında tarihsel olarak 2,8% değer kazanan endüstriyel holding 3M de yer alıyor. Analistlerin Scotch Tape üreticisi için ortalama “TUT” değerlendirmesinin yanı sıra konsensüs hedef fiyatı hissenin 19% yükselebileceğine işaret ediyor.

3M hisseleri, şirketin beklenenden daha güçlü bilanço açıklamasının ardından bu ayın başlarında bir sıçrama yaparak tahminlerini yükseltti. Buna rağmen hisse, ekim ayının başından bu yana 2,7% değer kaybetti.

Kasım Ayında İyi Performans Gösteren 4 Dow Hissesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC