Borsa Haberleri

Kaleseramik’ten Yeni Yatırım Dalgası

Temmuz 21, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Kaleseramik’ten Yeni Yatırım Dalgası

Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, bu sene şirketin yatırım odaklı hedeflerini paylaştı: “Dijital dönüşüm, enerji verimliliği, çevre bilinci ve iş güvenliği başlıklarını içeren yatırımlarımızla, yıl sonuna kadar toplamda 1 milyar 282 milyon lira seviyesinde bir kaynak aktarımı planlıyoruz.” 

💬 Akbaş, Vahap Munyar ile gerçekleştirdiği söyleşide detayları da paylaştı: “Yatırımlarımızın bölgesel dağılımına baktığımızda, Bandırma fabrikamıza 28 milyon lira, Çan fabrikamıza 1 milyar 111 milyon lira, İstanbul’a 53 milyon lira, Semedeli fabrikamıza 64 milyon lira ve Yozgat fabrikamıza da 25 milyon lira ayırmayı düşünüyoruz.”

Altuğ Akbaş, yatırım hamlelerinin toplam tutarının Mart 2023 itibarıyla 600 milyon lirayı geçtiğini belirtti. 📈 

ÇED Süreci Başladı: Kalekim 🌿

Öte yandan, Kalekim’in Ocak Üretimi ile Kurutma-Eleme Tesisi Kapasite Artışı ve Kırma Eleme Tesisi İlavesi projesi hakkında Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci başlatıldı. 

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün web sitesinde yer alan bilgiye göre, Mersin’in Akdeniz ilçesi Hebilli Mahallesi’nde Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından hayata geçirilmesi planlanan proje için ÇED süreci resmiyet kazandı. 🌍

Bu süreç, Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 16. maddesi doğrultusunda ilerleyecek.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Kaynak: Foreks-1, Foreks-2