Borsa Haberleri

Kaleseramik’ten 5,5 Milyon Avroluk Yeni Yatırım

Şubat 23, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Kaleseramik’ten 5,5 Milyon Avroluk Yeni Yatırım

Kaleseramik (KLSER), Çanakkale, Çan’daki üretim tesisinde kurulması planlanan “Supera Üretim Hattı” kapsamında alınacak makine ve teçhizatlara yönelik anlaşma imzaladı.

KAP’a yapılan açıklamaya göre söz konusu yatırım için İtalyan SITI B&T Group firması ile 5,5 milyon avroya anlaşıldı. İlgili makine ve teçhizatların teslimatlarının, 4 ila 6 ay içerisinde tamamlanmasının ve üretimin 2024 yılının son çeyreğinde başlaması planlanıyor. Bu yatırımla mevcut eski granit hattının yenileme ve geliştirilmesi yapılacak.

Açıklamaya göre söz konusu üretim hattında üretilecek ürünlerden sağlanacak hasılatın 2025 yılı tahmini cirosunu 10-15% aralığında katkı sağlaması bekleniyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti