Borsa Yorumları

JPMorgan’ın Temmuz Ayı Favorileri

Temmuz 10, 2023 • 3 dakika okuma süresi
JPMorgan’ın Temmuz Ayı Favorileri

Yatırımcılar yılın ikinci yarısına hazırlanırken, JPMorgan da temmuz ayı favorilerinden oluşan listesini güncelledi. 

Piyasalar, büyük teknoloji isimlerindeki güçlü kazanımlara paralel olarak şimdiye kadar yıla hızlı bir başlangıç yaptı. 

Nasdaq ocak ayından bu yana 31,7% yükselerek son 40 yıldır en iyi ilk yarı performansını gördü. S&P 500’de 2019’dan bu yana en iyi rallisini yaşadı. 

👀 Bu görünüme paralel, JPMorgan favori hisse listesine temmuz ayı için Domino’s Pizza (DPZ) ve Dollar General’ı (DG) ekledi. Listenin geri kalanını aşağıda inceleyebilirsin:

  • Olin (OLN)
  • Danaher (DHR)
  • Microsoft (MSFT)
  • Amazon (AMZN)
  • T-Mobile US (TMUS)
  • Thermo Fisher Scientific (TMO)
  • Roivant Sciences (ROIV)
  • Abbvie (ABBV)

🍕 JPMorgan, 2023’te şimdiye kadar 3% değer kaybetse de Domino’s Pizza’nın “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu koruyor. Analist John Ivankoe, “Şirketin ABD büyümesinin 2023 mali yılının sonlarında yeniden hızlanacağına dair iyimser beklentiler duyuyoruz.” diyor. 

JPMorgan’ın yanı sıra Stifel de şirketin satış beklentilerini yükseltmesi ve maliyet beklentilerini azaltmasıyla DPZ’nin “TUT” notunu “AL” olarak güncelledi. 

💊 Listenin yeni isimlerinden bir diğeri Roviant, yılbaşından bu yana güçlü bir performans sergiliyor. Şimdiye kadar 37% değer kazanan şirket, bir cilt rahatsızlığı olan atopik dermatitten tiroid göz hastalığına bir dizi rahatsızlık için tedaviler üzerinde çalışıyıor. 

ROIV’e “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu veren JPMorgan analisti Brian Cheng, “Roviant’ın ArGe portföyünün, kısa vadeli bir veri katalizörü setiyle cazip bir pozisyonda olduğunu düşünüyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Listedeki yerlerini koruyan teknoloji devleri Amazon ve Microsoft, yapay zekâ atılımlarından aldığı destekle bu yıl teknoloji hisselerindeki rallinin büyük destekçilerinden oldu. 

💻 Amazon hisseleri, yılbaşından bu yana 54% değer kazandı ve şirket, ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun e-ticaret devini mahkemeye vereceği haberleriyle bir kez daha manşetlerde yer aldı. Komisyon, şirketi “milyonlarca müşterisini onayları olmadan Amazon Prime’a kaydetmekle” suçluyor. 

Öte yandan Microsoft ciddi bir yapay zekâ şirketine dönüşmeye başladı. Ocak ayından bu yana 42% değer kazanan Microsoft, bildiğimiz üzere OpenAI’ın popüler büyük dil modeli ChatGPT’nin en büyük destekçisi 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti