Borsa Yorumları

JPMorgan’ın Temmuz Ayı Favorileri

JPMorgan’ın Temmuz Ayı Favorileri
Google News Icon Takip Et

JPMorgan’ın büyüme, gelir ve değer önerilerini hedef alan favori hisselerinden oluşan listesi temmuz ayı için güncellendi. 

S&P 500, haziranda 3,5% artışla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve üst üste yedinci aylık kazancını elde etmiş oldu. Şimdi yılın ikinci yarısına adım atarken, JPMorgan bu görünümde bazı isimlerin öne çıkacağına inanıyor. 

Çeşitli sektörlerden yeni şirketler bankanın listesine dahil olurken, bazı güçlü isimler de listedeki yerini korudu. Listede yer alan tüm şirketlerin JPMorgan’dan “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla değerlendirildiğini belirtelim.

Bankanın yenilenen listesinde yer alan hisselerin en küçüğü 5,9 milyar dolar, en büyüğü ise 754,8 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Ayrıca listedeki isimlerin konsensüs hedef fiyatları, 12 ay içinde bu isimler için artışa işaret ediyor.

Lafı daha fazla uzatmadan JPMorgan’ın temmuz ayı favorileri listesinde yer alan isimleri birlikte keşfedelim:

  • AT&T (T)
  • First Citizens Bancshares (FCNCA)
  • Danaher (DHR)
  • Broadcom (AVGO)
  • Servicenow (NOW)
  • PVH (PVH)
  • Entergy (ETR)
  • Charles Schwab (SCHW)
  • DuPont De Nemours (DD)

🎯 JPMorgan’ın listesine yeni eklenen bir hisse olan telekom devi AT&T bu yıl 13% arttı ve dahası, bankanın 21 dolar seviyesindeki hedef fiyatı, hissenin önümüzdeki 12 ay içinde 10% daha yükseleceğini ima ediyor. 

JPMorgan’a göre şirketin listeye eklenmesinin arkasında “İyileşen temeller ve FAVÖK büyümesi göz önüne alındığında, rakiplerine göre nedensiz bir indirimle işlem görüyor olması” yer alıyor. 

🎯 JPMorgan ayrıca güçlü yükseliş potansiyeliyle First Citizens Bancshares’i de listeye ekledi. 

JPMorgan, bölgesel bankanın 2024 hedefleri ve güçlü bilançosunun hisseleri yukarı çekebileceğini düşünüyor. Bankaya göre, Fed faiz oranlarını düşürmeye başladığında First Citizens yeni bir risk sermayesi yatırımı dalgasından faydalanabilir. Banka hissesi bu yıl yaklaşık 20% değer kazansa da JPMorgan’ın 2.400 dolar seviyesindeki hedef fiyatı, hissede 40%’ın üzerinde bir artış öngörüyor.

Analistler, “2025 kazançlarının 8 katının altında işlem gören hisselerle, uzun vadede FCNCA en iyi genel seçimimiz olmaya devam ediyor. Şirket, ABD’de kenarda bekleyen 300 milyar dolardan fazla risk sermayesi desteği nihayetinde yeni kurulan şirketlere dağıtılmasıyla destekleniyor, bu da FCNCA’nın mevduatları için çok uygun bir uzun vadeli kuyruk rüzgarı görevi görecektir.” yorumunu yapıyor. 

🎯 JPMorgan’ın bu ayki odak listesinde yer alan bir diğer isim de yarı iletken üreticisi Broadcom oldu. Analist Harlan Sur’un 2.000 dolarlık fiyat hedefi, hissenin cuma günkü kapanışının yaklaşık 25% üzerinde. 

JPMorgan’ın yanı sıra Jefferies, geçen ay JPMorgan’ın yükseliş beklentisini yineleyerek şirket üzerindeki “AL” notunu yineledi. Bank of America da hedef fiyatını 2.000 dolardan 2.150 dolara taşıyarak AVGO’yu en iyi seçimlerinden biri olarak listeledi.

Tabii bu güçlü öngörülerin arkasında bu yıl yapay zekânın desteğiyle adeta ralli yapan yarı iletken sektörünün başarısı ve şirketin geçtiğimiz ay açıkladığı 10’a 1 hisse bölünmesi kararı etkili oldu. Şirket hissesi, bu yıl şimdiye kadar 45% değer kazandı.

Bank of America analisti Vivek Arya “AVGO’nun çeşitli büyüme faktörleri, son derece saygın yönetim ekibi ve sermaye değer kazanımı, temettü büyümesi ve piyasanın üzerinde temettü getirisi konusundaki benzersiz geçmişi, primli bir katsayıyı destekliyor.” dedi. 

🎯 Son olarak listeye yeni eklenen isimlerden biri de PVH oldu. Calvin Klein ve Tommy Hilfiger gibi markaların sahibi olan şirketin hisseleri bu yıl için 14% düşüşte. Ancak Analist Matthew Boss’un 157 dolarlık hedef fiyatı, PVH’nin mevcut seviyelerinden 48% yükselebileceği anlamına geliyor.

UBS analisti Jay Sole da benzer şekilde hisse konusunda boğa eğiliminde ve geçtiğimiz ay hedef fiyatını 14 dolar artırarak 174 dolara yükseltti. Sole’un hedef fiyatındaki bu artış, şirketin hem kâr hem de gelir açısından analist beklentilerini aşan ilk çeyrek bilançosunun ardından geldi. 

Bu eğilimin ilerleyen dönemlerde de devam edebileceğine inanan Sole, “PVH’nin uzun vadede kazanç büyümesini sağlayacak marka gücüne ve bilançoya sahip olduğunu düşünüyoruz. Daha da önemlisi, önümüzdeki 12 ay boyunca daha fazla kâr ve gelir artışı bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC