Borsa Yorumları

JPMorgan’ın Şubat Ayında “AL” Dediği Hisseler

February 7, 2024 • 4 dakika okuma süresi
JPMorgan’ın Şubat Ayında “AL” Dediği Hisseler

Geçen yılki güçlü rallinin ardından bilanço sezonuyla ocakta da ağırlıklı olarak yukarı yönlü ivmelerini koruyan hisseler, şubat ayına da iyi bir başlangıç yaptı. JPMorgan da içinde bulunduğumuz ay için yatırımcılara yüksek getirili bir dizi hisse öneriyor. 

2024’ün ilk ayı, yeni bilanço sezonu ve faiz oranlarını sabit bırakan bir Fed politika toplantısına sahne oldu. Üç büyük endeksin ocak ayını 1%’den fazla artışla tamamlamasıyla hisseler şimdilik geçen yılki momentumlarını koruyor gibi görünüyor.

👀 Yatırımcılar şimdi piyasanın ilerleyen dönemlerde de bu güçlü harekete devam edip edemeyeceğini görmek istiyor. JPMorgan ise bu ivmeyi koruyacağını düşündüğü favori seçimlerini açıkladı. İşte o isimler:

  • Caterpillar (CAT)
  • Cars. com (CARS)
  • McDonald’s (MCD)
  • Entergy (ETR)
  • Voya Financial (VOYA)
  • Insulet (PODD)
  • Amazon (AMZN)
  • Intuitive Surgical (ISRG)
  • Prologis (PLD)
  • KLA (KLAC)

🚘 JPMorgan, Cars .com’un elverişli bir döngüye ve göreceli olarak yukarı yönlü bir geri dönüş potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor. Banka, otomotiv perakendecisinin hisselerinin de göreceli bir iskonto ile işlem gördüğünü belirtiyor.

Hisse, bu yıl şimdiye kadar 3%’ün üzerinde değer kaybederken, bu görünüm 37%’den fazla yükseldiği 2023 yılına göre bir gerilemeye işaret ediyor.

Ancak bu yılki aşağı yönlü ivme analistlerin gözünü korkutmamış. Hisseyi izleyen 10 analistten yedisi, CARS için “AL” diyor ve konsensüs hedef fiyatı 12 ay içinde hissede 27%’nin üzerinde bir artış anlamına geliyor. 

💉 JPMorgan, listesinde bir diğer yeni üye olan Insulet’in insülin pompası pazarındaki yeni hasta payına hakim bir isim olduğuna inanıyor. Banka, şirketin 2024 ve sonrasında “önemli” bir artış gelir görmesi gerektiğini düşünüyor.

Hissenin ortalama hedef fiyatı, önümüzdeki 12 ay içinde 21%’lik bir artış beklentisini yansıtırken, hisseyi izleyen analistlerin 83%’ü PODD’u “AL” olarak değerlendiriyor. 

Bu tahminler, bu yıl 10%’un üzerinde gerileyen ve 2023’ü 26%’ ekside tamamlayan hisse için 2024’te güçlü bir geri dönüşe işaret ediyor.

🦾 Wall Street bankasına göre Intuitive Surgical’ın da Vinci 5 robot lansmanı, şirket için çok yıllık bir yeni ürün döngüsü yaratabilir. JPMorgan, bunun 2025’ten itibaren şirketin kazanç tahminleri üzerinde olumlu bir ivme sağlayabileceğini belirtiyor.

Sağlık hizmetleri hisseleri son zamanlarda bir rallinin tadını çıkarıyor. 2023’te 27%’nin üzerinde yükselen hisse, bu yıl da 13% değer kazanarak yukarı yönlü ivmesini koruyor. 

FactSet’e göre hisseyi izleyen analistlerin 60%’ı, 7,4%’lük bir yükselişi yansıtan hedef fiyatının yanı sıra ISRG için “AL” yorumunu yapıyor. 

🏠 JPMorgan’ın favorileri arasındaki bir diğer isim olan Prologis, banka analistlerine göre gayrimenkul ortaklığı sektöründe hem dahili hem de harici olarak “olağanüstü” bir büyüme potansiyeline sahip.

Hisseyi izleyen analistlerin 84%’ü PLD’ye “AL” notu vermiş ve ortalama hedef fiyat, hissenin önümüzdeki 12 ay içinde 15%’e yakın yükselebileceğini ima ediyor.  

Şirket hissesi yeni yılda şu ana kadar 4%’ten fazla değer kaybetti ve geçen yıl S&P 500’ün 24%’lük artışı karşısında 18% değer kazanarak genel piyasanın altında bir performans gösterdi. 

Ancak JPMorgan, bu büyüme beklentilerine atıfta bulunarak aralık ayında hissenin “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti. 

JPMorgan’ın Şubat Ayında “AL” Dediği Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC