Borsa Yorumları

JPMorgan’ın Şubat Ayı Favorileri!

February 2, 2023 • 3 dakika okuma süresi
JPMorgan’ın Şubat Ayı Favorileri!

JPMorgan favori hisse seçimleri listesine şubat ayı için yeni isimler ekledi. Bu yeni isimler arasında yıla keskin bir ralli yaparak başlayan bir tıbbi teknoloji şirketi de var.

6,2% yükselen S&P 500, son dört yılın en iyi ocak ayını yaşadı. Nasdaq Composite de temmuz ayından beri en güçlü ayını geçirdi ve 10,7% değer kazandı. Dow Jones Sanayi Ortalaması geçtiğimiz ay 2,8% yükseliş kaydetti. 

Enflasyon ölçütlerindeki yavaşlama, rallinin sürmesi açısından itici güç oldu ve FED’in sıkılaştırma kampanyasını dizginlemeye başlayabileceğine dair tahminleri körükledi. Bu sayede yatırımcılar yıla umut dolu bir başlangıç yapmış oldu. Çarşamba günü faiz oranlarını 25 baz puan artıran FED, artışların “devam edeceğine” dair sinyaller verdi. 

JPMorgan, ağırlık verdiği hisse listesine şubat ayı için beş yeni isim ekledi: Cenovus Energy (CVE), CMS Energy (CMS), Rogers Communications (RCI), Stryker (SYK) ve Treace Medical Concepts (TMCI).

JPMorgan’ın Şubat Ayı Favorileri!

Stryker 2023’e güçlü bir başlangıç yaptı. Tıbbi teknoloji hissesi, yılın başından bu yana 12% değer kazandı. Analist Robert Marcus, şirketin “yükselme potansiyeli olan güçlü organik satış büyüme performansına, artmakta olan faaliyet marjlarına ve sağlıklı inovasyon temposuna” vurgu yaptı.

JPMorgan tarafından yayımlanan bilgilendirme yazısında, listeye yeni eklenen CMS Energy ve Cenovus Energy’nin sektörde benzersiz bir konumda olduğu belirtildi. 

West Texas Intermediate ile Western Canadian Select arasındaki ham petrol fiyat farkına gönderme yapan analist John Royall, Cenovus’un “cazip bir değerlemeye ve bunun yanı sıra 2023’te azalacağı tahmin edilen WTI-WCS fiyat farkı sayesinde yüksek kaldıraca” sahip olduğunu kaydetti. 

Yorumlarına devam eden analist, “CVE, portföyümüzde yer alan isimler arasında, gelecek yıl hissedarlarına bir önceki yıla kıyasla daha fazla sermaye getirisi sağlayacak az sayıda şirketten biri” ifadelerini kullandı. 

Cenovus hisseleri geçtiğimiz 12 ayda 27% değer kazandı. 

Listede yer alan hisseler arasında hazır yemek devi McDonald’s (MCD) ve teknoloji sektörünün ağır sıklet ismi Amazon (AMZN) da var. 

Amazon hisseleri geçtiğimiz 12 ay boyunca 30%’dan fazla değer kaybetti ancak yeni yılın ilk ayında bir ralli yaparak 2023’e 24%’ü aşan bir yükselişle girdi. Ocak ayında yeni bir işten çıkarma süreci yürütüldüğünü duyuran şirket, bugün bilançosunu açıklamaya hazırlanıyor. 

McDonald’s salı günü açıkladığı bilançosuyla analist beklentilerini aştı. Ancak CEO Chris Kempczinski’nin 2023 öngörüleri ile ilgili temkinli açıklamalar yapmasının ardından şirket hisseleri günü 1%’den fazla düşüşle kapadı. CEO’nun ABD’de “hafif-orta dereceli” bir resesyon olacağını, Avrupa’da ise “daha derin ve daha uzun süreli” bir ekonomik gerileme yaşanacağını tahmin ettiğini belirtmesi yatırımcıların hevesini kırdı.

Bankanın ağırlık verdiği hisseler listesinden çıkardığı isimler: AtriCure (ATRC), Boston Scientific (BSX), Regions Financial (RF). 

JPMorgan’ın Şubat Ayı Favorileri!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC