Borsa Yorumları

JPMorgan’ın Seçtiği İnternet Hisseleri!

December 1, 2022 • 3 dakika okuma süresi
JPMorgan’ın Seçtiği İnternet Hisseleri!

Bu yıl, teknoloji hezimeti sonucunda aşağı çekilen internet hisseleri için zor bir yıl oldu.

Technology Select Sector SPDR Fund yıl başından bu yana, aynı dönemde yaklaşık 15% düşen S&P 500’e kıyasla 25%’ten fazla değer kaybetti. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite de diğer endekslerin altında kaldı ve 29%’u aşkın düşüş kaydetti.

Birtakım Wall Street analistleri yine de bazı internet hisselerine olumlu bakıyor. Özellikle JPMorgan, 2023’e girerken beş hissenin 2022’nin son birkaç haftasında iyi performans gösterdiğini düşünüyor.

JPMorgan’ın, ileride iyi performans gösterme potansiyeli olan hisseler listesinde yer alan ilk isim Amazon (AMZN).

Analist Doug Anmuth bu haftanın başlarında kaleme aldığı bir bilgilendirme yazısında, “Uzun soluklu değişim, tatminkar ödemeler ve artan disiplin 2023’e girerken Amazon’un pozisyonunu sağlamlaştırıyor” ifadelerini kullandı.

Kuruma göre, e-ticaret lehine yaşanan geçiş ve bulut programlamasında gerçekleşen büyüme Amazon için olumlu bir gösterge ve şirketin gelecekteki gelir artışını destekler nitelikte. Anmuth 2023’te, internet üzerinden alışverişe geçişin devam etmesi ve market, giyim ve aksesuar, mobilya ve cihaz kategorilerine daha çok ağırlık verilmesi sayesinde gelirlerin 15%’ten fazla artacağını düşünüyor. Analist, bulut birimi AWS’nin ve reklam gelirlerinin de bu büyümeyi destekleyeceğinin altını çiziyor.

Online satış yapan seyahat şirketi Booking Holdings (BKNG) de Anmuth’un listesinde yer alanlardan. Analist, şirketin tatil sektöründeki toparlanmadan kaynaklanan rüzgarları arkasına aldığını, aynı zamanda cazip marjlara, sermaye tahsisine ve güçlü bir değerlemeye sahip olduğunu düşünüyor.

Bilgilendirme yazısına göre üçüncü çeyrekte şirkete ulaşan brüt rezervasyon sayısı 2019’daki seviyenin üzerinde ve bu da güçlü bir toparlanmaya işaret ediyor. Anmuth yeni ürünlere ve pazarlara yapılan disiplinli yatırımlarla birlikte sağlıklı bir hisse geri alım programının, hisse fiyatını yukarıya doğru destekleyebileceğini söyledi.

Araç paylaşım platformu Uber (UBER), hareket kabiliyetinin ve istikrarlı ulaşım trafiğinin güçlü olması sebebiyle favori hisseler arasında.

Anmuth, “Ekim ayının Brüt Ulaşım Rezervasyonları açısından en güçlü ay olması ve yüksek enflasyon sebebiyle üçüncü çeyrekte sisteme katıldıklarını aktaran 70%’ten fazla yeni sürücünün etkisiyle, mobilite segmenti makro karmaşa ortamında dayanıklı görünüyor” ifadelerini kullandı.

Bunun yanı sıra Uber, üçüncü çeyrekte 10 milyondan fazla yeni abone kazandığı Fransa, İspanya, Japonya, Tayvan ve Şili’de de hizmet vermeye başlamıştı. Bu çerçevede, Capital One ile büyümeyi hızlandırabilecek yeni bir iş birliğine girmişti.

JPMorgan’ın Seçtiği İnternet Hisseleri!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC