JPMorgan’ın Haziran Ayı Favorileri

June 4, 2024 • 3 dakika okuma süresi
JPMorgan’ın Haziran Ayı Favorileri

JPMorgan’ın büyüme, gelir ve değer önerilerini hedef alan favori hisselerinden oluşan listesi haziran ayı için güncellendi. 

Çeşitli sektörlerden yeni şirketler bankanın listesine dahil olurken, bazı güçlü isimler de listedeki yerini korudu. Listede yer alan tüm şirketlerin JPMorgan’dan “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla değerlendirildiğini belirtelim.

Bankanın yenilenen listesinde yer alan hisselerin en küçüğü 17,3 milyar dolar, en büyüğü ise 311,8 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Ayrıca listedeki isimlerin konsensüs hedef fiyatları, 12 ay içinde bu isimler için artışa işaret ediyor.

Lafı daha fazla uzatmadan JPMorgan’ın haziran ayı favorileri listesinde yer alan isimleri birlikte keşfedelim:

  • United Airlines Holdings (UAL)
  • McDonald’s (MCD)
  • Carvana (CVNA)
  • Bank of America (BAC)
  • Entergy (ETR)
  • Ulta Beauty (UKTA)
  • L3Harris Technologies (LHX)
  • General Motors (GM)
  • Caterpillar (CAT)
  • Lowe’s (LOW)

🎯 JPMorgan’a göre, bankanın listesine yeni eklenen bir hisse olan savunma devi L3Harris Technologies bu yıl 6,4% arttı ve dahası, önümüzdeki dönemlerde 11,2% daha yükselebilir.

JPMorgan ile aynı fikirde olan Wells Fargo, dün LHX’in hedef fiyatını 245 dolardan 262 dolara yükseltti ve potansiyel olarak düşen marjların hisseyi destekleyebileceğini söyleyerek L3Harris’in “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korudu. 

🎯 Popüler güzellik hissesi Ulta Beauty de diğer tüketici talebiyle şekillenen hisselerden biri olarak haziran ayında listede yer aldı. Bu yıl, kitlesel güzellik endüstrisindeki yavaşlama ve Sephora gibi güzellik ürünleri perakendecilerinin artan rekabetiyle ilgili endişeler sebebiyle hisseler 19,4% düştü.

Ancak JPMorgan’ın 544 dolar seviyesindeki hedef fiyatı, güzellik hisselerinin önümüzdeki 12 ay içinde 37,7% artabileceğini ima ediyor. 

🎯 Bu yıl yaklaşık 28% değer kazanan United Airlines da JPMorgan’ın 85%’lik bir ralli yapabileceğini ima eden 98 dolar seviyesindeki hedef fiyatıyla listedeki yerini korudu. 

Süregelen Boeing teslimat gecikmelerine rağmen, ABD’li havayolu şirketinin Wall Street’in tahminlerinin üzerinde gelen ikinci çeyrek bilançosu, hisse üzerindeki yatırımcı iyimserliğini yineledi.

Diğer analistler de aynı fikirde: Jefferies kısa bir süre önce havayolu şirketinin “TUT” notunu “AL” seviyesine, hedef fiyatını da 65 dolara taşıdı.

Jefferies analisti Sheila Kahyaoglu, United Airlines’ın ürün sunumuna yaptığı yatırımlara, özellikle de şirketin filosuna 800’den fazla uçak katmayı hedeflediği United Next’i olumlu bir katalizör olarak yorumluyor. 

JPMorgan’ın Haziran Ayı Favorileri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC